Son Dakika

Ekrem İmamoğlu Pendik’te…

Ocak 15th, 2021 | by Samet Övüç
Ekrem İmamoğlu Pendik’te…
PENDİK GÜNDEM
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cuma namazını Pendik’te kıldı. Pendik Çarşı Cami’nde kılınan cuma namazının ardından, Ekrem İmamoğlu Pendik’te inşaatı durdurulan projeleri inceledi.

Abone Olabilirsiniz

Ekrem İmamoğlu sürpriz bir gelişmeyle Pendik İlçesi’ne ziyarette bulundu. Özellikle Pendik’te yapımı durdurulan projeleri inceleyen İmamoğlu’na, CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak ve CHP’den Pendik Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Salih Usta eşlik etti.

Ahmet Cin’in etkisi var mı?
Sık sık İBB’nin Pendik’te yapımına devam etmediği projeleri gündeme getiren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, son olarak A Haber canlı yayınında konuyu gündeme getirmişti. İBB Başkanı İmamoğlu’nun bu ziyaretinde Ahmet Cin’in etkisi var mı, doğrusu merak konusu…

Önce Pendik Sahil Yer Altı Otoparkı’nı Ziyaret Etti
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı adeta bir keşmekeşe dönen Pendik Sahil Yer Altı Otoparkı’nı ziyaret etti. İki yıldır yapımında bir ilerleme kaydedilmeyen proje için yeniden çalışmalara başlanacağı aktarıldı.
Konuya dair sosyal medya hesabından bir açıklama metni paylaşan CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta; “Otoparkın bitirilmesi için bugün start verildi. 15 Haziranda bitirilip teslim edilecek.” dedi.

Peki ya Sabiha Gökçen Bağlantı Yolu?
Daha önce Pendikli TV’nin de gündeme getirdiği, Sabiha Gökçen Bağlantı Yolu Projesi de yine Pendikliler’in merakla beklediği bir proje durumunda.
İBB Başkanı İmamoğlu’nun 26 Kasım 2019 tarihinde, projenin müteahhiti ile yaptığı bir konuşmayı yayınlayan Pendikli TV, bu anların Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandığını duyurmuştu. Yayınlanan görüntülerde İmamoğlu’nun müteahhit firma yöneticisiyle, projenin bitiş tarihi olarak Ocak 2020 için sözleştiği görülüyordu.
Kavakpınar tünel bağlantı yolu kapsamında ele alınan bu projenin ne zaman bitileceği ise hâla muamma…

Kamuoyunun net olarak bilgilendirilmesi adına, İBB yöneticilerinden Pendikli TV’ye ulaşmalarını ve bu konuya dair detayları paylaşmalarını bekliyoruz.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın