Ekrem İmamoğlu Pendik’te Ertuğrulgazi Mahallesi Sakinlerine Seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  Ekrem İmamoğlu, Pendik Ertuğrulgazi Mahallesi Üç Yol Ağzı Halk Buluşması’nda açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu AK Parti’ye yönelik olarak, “Bunlar seçimi kaybedeceğini anladı ya hemen yalana dolana başladılar. Yolun kenarında, orada burada yanan otobüs filmleri çekmek, 4,5 sene önceki videodan kendine iş aramak. Savcı gibi her gün açıklama yapıyor Adalet Bakanı üzülüyorum onun hâline.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Pendik’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrı yaparak; “Bekliyoruz vallahi, gel. 23 Haziran’da 806 bin kere nasıl misafir ettiyse şimdi daha büyük rakamla misafir edecek.” ifadelerini dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında gittiği Pendik’teki mitingde vatandaşlara seslendi.“Onlar oy vermeyenlere hasımlık yapar, biz oy vermeyenlere hizmet yaparız” diyen İmamoğlu, “Önümüzdeki 5 yıl Pendik’te yapacağımız çok şey var.” dedi. İmamoğlu, AK Parti’yi eleştirdi.

Metro vurgusu…

“Onlar 2016’ta ihale yaptılar, kazma bile vurmadılar. Hani temel attık diyorlar ya ihale yaptılar, biz geldik Pendik-Kaynarca-Tuzla Metrosu’nu başlattık, Pendik-Kaynarca kısmını seneye açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

2019 SEÇİMİNİ HATIRLATTI

2019 yerel seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, “2019’da bunlar seçimi kazandıktan sonra ‘Çaldılar’ dediler mi, dediler. ‘Hırsız’ dediler mi, dediler. Sandık başındakilere ‘terörist’ dediler mi, dediler. Bir bakan ‘sandık başlarında 700 tane terörist tespit ettik’ dedi. Bu millet öyle bir demokrasi tokadı attı ki… Milletimizin vicdanı, adaleti büyüktür. Kul hakkı yediler, hesabını vermediler. Millet hesabını kesti.” ifadelerini kullandı.

17 bakanın İstanbul’da siyaset yaptığını söyleyen İmamoğlu, şunları dile getirdi:

“17 tane bakan İstanbul’da siyaset yapıyor. 17 bakan + 1 aday… 17+1, bir kişi daha var, yakında o da gelecek. Bekliyoruz vallahi, gel. Bekliyoruz, bu İstanbullu misafir ağırlamayı sever mi? 23 Haziran’da 806 bin kere nasıl misafir ettiyse şimdi daha büyük rakamla misafir edecek.”

‘KANAL İSTANBUL’ MESAJI

Kanal İstanbul projesi ile ilgili de söylemlerde bulunan İmamoğlu, “Biz 10 yılda 50 yıllık iş yaparız. Bunları o kibrini, kumpaslarını, yalanlarını, rantçılığını, kanal aşkını tarihe gömeceğiz” diye konuştu.

Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı’ya destek istedi.

“Bizim sevgili başkanımız Tarık başkanımız iş birliği yaptık. Hep beraber Ertuğrulgazi’nin sorunlarını çözemeye hazırız. Biz sizden Tarık Balyalı demenizi bekliyoruz.”

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada konuşan Tarık Balyalı ise şunları söyledi: “Ertuğrulgazi Mahallesi, Velibaba, Yayalar kısmen, Sülüntepe kısmen; daha çok gecekondu alanlarının olduğu bölgeler, 30 seneden beri çile çekiyorlar. Ve insanların sabrı taşmış durumda. Ama ne yazık ki, geçen gün gördüm, belediye başkanımızın tavrını… Ben de gittim daha önce o camiye. Çok da güzel karşılandık. Muhtarımıza ve vatandaşlarımıza tavrını gördüm ve bundan büyük üzüntü duyuyorum” dedi.

Balyalı, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in, İBB’nin emsalle ilgili yazı yazdığı iddiasına ise, “Elbette ki buranın rezerv içerisinde olduğunu ve yetkinin bakanlıkta bulunduğunu biliyorum. Ama bütün bu planların hepsini, Pendik Belediyesi yaptı. Pendik Belediyesi’nin yaptığı planları, bakanlık onayladı. Bazen duyuyorum, ‘Büyükşehir öyle söyledi. Büyükşehir şöyle bir yazı yazdı’ falan diye. Bunların hiçbir tanesine inanmayın. Ne Pendik Belediye Meclisi’nden ne Büyükşehir Belediye Meclisi’nden ne Büyükşehir Belediye Başkanı makamından bu alana ilişkin, buranın planlarına ilişkin tek bir satır yazı bile geçmedi. Bu planlarının tamamını yapan Pendik Belediyesi, onaylayan da Çevre Şehircilik Bakanlığı…” dedi.