Röportaj Konuğumuz: Türkiye’nin En Genç Belediye Meclis Üyesi Adayı CHP’li Berat Maksut Usta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik Belediye Meclis Üyesi Adayı Berat Maksut Usta röportaj konuğumuz oldu. Listenin ikinci sırasında yer alan Usta, Pendikli TV’den Azra Başaran’ın sorularını yanıtladı. Gençlik çalışmalarına vurgu yapan 19 yaşındaki belediye meclis üyesi adayı, Ekrem İmamoğlu’na ve Tarık Balyalı’ya destek talep etti.

2004 doğumlu aslen Rizeli olan Berat Maksut Usta, Pendik ilçesinin tanınan iş adamlarından Mehmet Salih Usta’nın oğlu… Siyasetçi bir aileye mensup olan Berat Maksut Usta, genç yaşına rağmen siyasi tecrübesinin bir hayli fazla olduğuna vurgu yapıyor.

Pendikli TV ekibinden Azra Başaran’ın sorularını yanıtlayan Berat Maksut Usta, geçtiğimiz günlerden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görülmeye dair de detay verdi. İmamoğlu’na Pendikli gençlerin sorunlarını anlattığını söyleyen Usta, seçimlerin ardından hem Pendik’te hem de İstanbul’da gençsel dönüşüm çalışmalarının hız kazanacağını söyledi.

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı için de destek talep eden Usta, Pendik için en doğru adayın Tarık Balyalı olduğunu dile getirdi.