Eğitimin Yanında Dikiş Makinesi Hediye

Pendik Belediyesi tarafından sosyal yardım alan aileleri meslek sahibi yapmak üzere hayata geçirilen proje, bu kez kadınların yüzünü güldürdü. Başlatılan Terzilik Kursuyla kadınlar hem sertifika hem de dikiş makinesi sahibi olacak.

Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi içindeki sınıflardan birinde bugünlerde bambaşka bir heyecan yaşanıyor. Sosyal destekte bulunduğu aileleri ekonomiye kazandırmak amacıyla proje geliştiren Pendik Belediyesi, Güvenlik Elemanı Yetiştirme Kursunun ardından şimdi de kadınlara yönelik Terzilik Kursu başlattı. Kursun katılımcıları, ilk etapta Kavakpınar bölgesinde yaşayan ailelerden seçildi. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın da kursu ziyaret ederek kadınlara dikiş malzemeleri hediye etti.

İki ay sürecek

İhtiyaç duydukları tüm malzemeler Pendik Belediyesi tarafından karşılanan kadınlar, terzilerin en çok rağbet gördüğü konularda basit dikiş tekniklerini öğrenecek. Eğitimin Pendik Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından verildiği kurs iki ay sürecek. Kursu tamamlayanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Terzilik Sertifikası alacak. Ayrıca eğitim gördükleri dikiş makineleri de kendilerine hediye edilecek.