Doğu Mahallesi Muhtar Adayı Deniz Sevimsavur’dan Pendikli TV Ofisine Nezaket Ziyareti

Doğu Mahallesi’nin tek kadın muhtar adayı olan Deniz Sevimsavur, beraberindeki aza adayı Cemal Kınay ile birlikte Pendikli TV ofisini ziyaret ederek Samet Övüç ile görüştü.

Pendik’teki pek çok sivil toplum faaliyetine katılan, özellikle çarşıda yakın ilişkileri ve dostlukları olan Deniz Sevimsavur muhtarlık için çalışmalarını sürdürüyor.

Muhtar olur olmaz insanlarımızın yüzünü güldüreceğiz.” diyerek sözlerine başlayan Deniz Sevimsavur, muhtar olmadığı hâlde bunun için gayret ettiğini ifade etti.

Madde madde Doğu Mahallesi için yapılabilecek çalışmaları listelediklerini, mahallenin ilk olarak tren yolunun üst kısmıyla bağlantısını sağlayan alt geçitlerin açılmasına ihtiyacı olduğunu, sahil bandını aktif bir şekilde kullanmak istediklerini ve kentsel dönüşüm için hem mahalleli ile hem de yetkili birimler ile görüşmeler yapmak istediklerini söyledi.

“Deprem her an olabilir.”

Pendik çarşıda 40-50 senelik binaların olduğunu, bu binaların ömrünü tamamlandığını ve bir an önce dönüşmesi gerektiğini söyleyen Deniz Sevimsavur, popülist söylemlere değil gerçekçi sorunlarla mücadele etmek gerektiğini ifade etti.

Mahallesindeki diğer muhtar adaylarına da kolaylıklar dileyen Deniz Sevimsavur, Pendikli TV ekibine de çalışmalarında başarılar diledi.