Yiğidolar Pendikli Basın Mensuplarını Misafir Etti

Daha önce Pendik Kaymakamı olarak 21 Aralık 2016 tarihinde göreve başlayıp, 6 ay bu görevde kaldıktan sonra 30 Haziran 2017 tarihinde Niğde Valisi olarak atanan Yılmaz Şimşek, 18 Mayıs 2022 tarihinde Sivas Valisi olarak göreve başlamıştı. Vali Yılmaz Şimşek, Pendik Sivaslılar Derneğinin organizasyonuyla Pendikli basın mensuplarını Sivas’ta ağırladı.

Pendik Kaymakamı olarak görev yaptığı 6 aylık dönemde gerek ilçe bürokrasisi, gerek Pendik halkı, gerekse ilçe eşrafıyla olan ilişkileriyle dikkat çeken Yılmaz Şimşek, Pendik yerel basınını Pendik Sivaslılar Derneğinin organizasyonuyla Sivas’ta misafir etti. İlçe basınını iyi bir hafta sonu gezisiyle onurlandıran Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, misafirlerini hediyelerle uğurlarken, basın için bu özel gezinin tek üzücü yanı Süper Lig Fikstürüne göre Sivasspor-Pendikspor maçına denk getirilen haftada Pendikspor’un sahadan mağlup ayrılması oldu.

İstanbul Pendik Sivaslılar Derneği Başkanı Fatih Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Pendik’teki yerel basın mensupları ile birlikte Kültür Gezisi kapsamında Sivas’a gittiler.

Geziye katılan Pendik Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Pendikli basın mensupları gezi kapsamında; başta ev sahibi Sivas Valisi Yılmaz Şimşek olmak üzere, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Koop. Birliği Başkanı Mesut Dursun, 4 Eylül Spor Kulübü Başkanı Adnan Yüzbaşıoğlu, Ticaret Odası Başkanı Zeki Özdemir, Meclis Başkanı Osman Yıldırım, Sivaslı iş insanları ve Sivaslı basın mensupları ile bir araya geldiler.

İlk durak Yıldız Dağı oldu.

2.552 rakım yükseklikten eşşiz Yıldız Dağı manzarasını seyrederek, kızak kullandık. Telesiyej ile dağın zirvesine ilerlerken manzarayı seyretmek ise eşsiz bir deneyim oldu. Burada Sivas gezi programı hakkında kısa bilgilendirilme yapıldı.

İkinci durağımız Sivasspor Tesisleri oldu.

Tesislerde Sivasspor’un hocası Bülent Uygun ile hem Pendik hem Sivas hakkında sohbet etme fırsatı bulduk. Sık sık Pendik ilçesini ziyaret ettiğini dile getiren Bülent Uygun, Pendik’te çok sayıda arkadaşının olduğunu da ifade etti. Günün anısına Uygun’a çiçek takdim edilirken, Bülent Uygun da misafirlerini imzalı Sivasspor forması hediye etti.

Üçüncü durağımız ise Sivas Ticaret Odası oldu.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Ticaret Odası Başkanı Zeki Özdemir, Meclis Başkanı Osman Yıldırım’ın katılımları ile basın mensuplarına ve iş insanlarına Sivas Demirağa Osb Müdürü tarafından, bölgenin avantaj ve cazibelerini anlatan sunum yapıldı.

Dördüncü durağımız Sivas Gazeteciler Cemiyeti Lokali oldu.

Cemiyet Başkanı Hakan Sezerer ile gazetecilik faaliyetleri hakkında sohbet etme imkanı bulduk. Günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdik.

Beşinci durağımız Pendiksporumuzun Sivas’ta konakladığı otel oldu.

Takım kaptanı ve bazı oyuncular ile sohbet ederek, Sivasspor maçı için başarılar diledik. Sıcak ve içten karşılamaları için kulüp yöneticilerine teşekkür ederiz.

Altıncı durağımız Sivas 4 Eylül Amatör Spor Kulübü oldu.

Kulüp Başkanı Adnan Yüzbaşıoğlu’nun ev sahipliğinde, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Odası Başkanı Mesut Dursun’un da katılımı ile Sivas’ın meşhur etli ekmeğini tattık.

Yedinci durağımız Sıcak Çermik oldu.

Şifalı olduğu söylenen Sıcak Çermik’te de bir tecrübe edindik. Sivas’ın soğuğunu da sıcak suyunu da iliklerimize kadar hissettik.

Tostçu Raşit bir efsane…

Günün finalini Tostçu Raşit de yaptık. İstanbul Çengelköy’de de bir şubesinin olduğunu öğrendiğimiz Tostçu Raşit’e misafirperverliği için teşekkür ediyoruz.

Birinci gün böylece nihayete erdi. Sivas Kültür Gezisi programımızın ikinci günü de dolu dolu geçti.

Savaş Atları Müzesi muazzam olmuş.

Pek çok farklı ırkın özelliklerini görebildiğiniz müzeyi, rehberimiz eşliğinde ziyaret etme fırsatımız oldu. Müzenin bir bölümünde Şampiyon Jokey Halis Karataş için de bir alan yapılmış.

Sivaslı Gazeteciler ile bir araya geldik.

Pendikli basın mensupları ile Sivaslı basın mensupları kahvaltıda buluştu. Sivas Belediye Başkanı Sayın Hilmi Bilgin de programımıza katılarak, projelerini ve Sivas’a yapılan yatırımları anlattı. Sayın Başkana ve basın mensubu meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Sivas Valisi Sayın Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret ettik.

Vali Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret ederek, Pendiklilerin selamlarını ilettik. Sayın Valimize bizi en güzel şekilde ağırladıkları için teşekkür ettik.
Ziyaretin ardından Pendik Sivaslılar Derneği tarafından, kitap bağışı için İstanbul’dan Sivas’a ulaşan kitapları valilik yetkililerine teslim ettik.

Sivasspor – Pendikspor müsabakasına katıldık.

Sonu Pendikliler için hüsran olsa da, müsabakayı Pendikli basın mensupları olarak takip ettik. Pendik’ten Sivas’a gelip deplasman yapan taraftarlara şahitlik ettik.

Sivas şehir merkezini ve tarihi alanlarını ziyaret ettik.

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongre Binası’nı, Sivas erenlerinden Şemseddin Sivasi Hazretleri’nin türbesini, Çifte Minareli Medrese’yi ve daha pek çok önemli alanda bulunduk. İstanbul’daki sevdiklerimize hediyeler aldık. Sivaslı vatandaşlarla tanışıp sohbet ettik.

Sivas Kültür Gezimizi son programımız olan fasıl gecesiyle sonlandırdık.

Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği Başkanı Ahmet Ayıka’ya bu güzel program için çok teşekkür ettik.

Programda gençler dünya şampiyonu, Akdeniz Oyunları Şampiyonu ve Büyükler Avrupa Şampiyonu Arif Kaman’ın doğum gününü kutladık.

Çerkez’in Kahvesi’nde final…

Pendik Sivaslılar Derneği Yönetimi ve Pendikli basın mensupları ile birlikte Sivas Kültür Gezimizin ikinci gününde Sivas’a gelip de Çerkez’in Kahvesi’ne uğramamak olmazdı. Misafirperverlikleri için teşekkür ederiz. Hayatımda içtiğim en güzel (ikinci) kahveydi.

Pendik Sivaslılar Derneği Başkanı Fatih Yıldız’dan Teşekkür Mesajı…

Pendik Sivaslılar Derneğimizin, Pendikli basın mensuplarıyla yapmış olduğu Sivas Kültür Gezi Programında, Başta Sayın Valimiz Yılmaz Şimşek beye, Valilik Özel Kalem Bilal beye, Sivas Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin beye, Belediye Özel Kalemine, Sivas Ticaret Odası Başkanı Sayın Zeki Özdemir beye, Meclis Başkanı Sayın Osman Yıldırım beye, Özel Kalem Serhat Beye, Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Sayın Mustafa Altun beye, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sayın Adem Kehci Beye, Kültür A.Ş. Organizasyon Sorumlusu Sayın Mustafa Erdoğan Beye, Ulaşım da Sayın Samet Akyüz beye, Rehberlikte Kültür A.Ş. Müze Sorumlusu Sayın Mehmet Fatih Tanrıveren beye, Kültür A.Ş. Savaş Atları Müzesi Sorumlusu Sayın Semih Vergi beye, Sivas Esnaf Odası Başkanı Sayın Mesut Dursun Beye, Tostçu Raşit Yıldırım’a, Sayın Adnan Yüzbaşıoğlu’na, Sivasımızı en güzel şekilde Pendik basınımıza yaşattıkları için Pendik Sivaslılar Derneği Yönetimi adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Pendikli TV İmtiyaz Sahibi Samet Övüç’ün teşekkür mesajı…
“Türkiye’nin her bir şehri ayrı güzel, Sivas çok güzel… Misafirperverlikleri, davetleri ve nezaketleri için başta Sivas Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek’e, Pendik Sivaslılar Derneği Başkanı Sayın Fatih Yıldız ve çok değerli yönetim kurulu üyelerine, bizi Sivas’ta evimizdeymişiz gibi ağırlayan tüm Sivaslılara çok teşekkür ederim.”

-Sivas Kültür Gezisini kaleme alırken yapmış olduğu yardımlardan dolayı Anadolu Yakası Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sait Güngör’e de teşekkür ederim.-