Çözülemez Denilen Gemilerin Halatlarını da Ahmet Cin Çözdü

Son Güncelleme 28/02/2021 tarihinde yapıldı

Pendik sahili hacizli ve hurda gemilerden temizlendi. Pendik sahilinde yıllardır görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan hurda gemiler Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yoğun gayretleriyle kaldırıldı. Başkan Ahmet Cin, “Vatandaşın şikayeti hat safhadaydı. Hukuki girişimlerimiz sonuç verdi. Sahilimiz gemilerden temizlendi” dedi.

Pendik sahili, çoğu yarı batık hâlde bulunan  hacizli ve başıboş hurda gemilerden temizlendi. Doğu Mahallesi’nin içerisinde bulunan başıboş gemiler, uygunsuz işlere de ev sahipliği yapıyordu. Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yoğun gayretleriyle gemiler  mahkeme kararıyla sahilden kaldırıldı. Gemilerin kaldırılmasıyla çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olundu. Sahilde yürüyüş yapan Pendikliler de rahat bir nefes aldı.

Özellikle son 15 yılın meselesi olan Pendik sahildeki gemi meselesi, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin döneminde çözüldü. Hacizli gemilerin park yeri olarak kullandığı Pendik sahili, bundan böyle deniz manzarasıyla Pendikliler’in hizmetinde olacak.

Başkan Ahmet Cin: “Defalarca hukuki girişimde bulunduk”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Ahmet Cin göreve gelir gelmez sahildeki hurda gemi  sorununa el attıklarını, çok sayıda girişimde bulunduklarını vurgulayarak; “Özellikle 2005 yılından bu yana buradaki gemilerle ilgili ciddi endişeler vardı. Sahiplerine defalarca gemilerin çekilmesiyle ilgili ihtarlarda bulunduk. Pendik Belediyesi ve Tuzla Liman Başkanlığıyla hukuki girişimlerimiz oldu. Sonunda mahkeme yoluyla sonuç aldık ve bu gemilerin temizlenmesiyle ilgili süreci başlattık. 3 gün önce sahilimiz bu gemilerden temizlendi. Hem çevre hem de görüntü kirliliği açısından büyük bir sıkıntı giderilmiş oldu. Vatandaşın şikayeti hat safhadaydı.” dedi.             

Samet Övüç – Pendikli TV