Çocuk Sokağı’nda Çocuklar Sek Sek Oynayacak

Çocukların sokakta seksek, mendil ve köşe kapmaca oynayabileceği çocuk sokağının yapımına başlandı. Kumandalı araba pistinin de bulunacağı çocuk sokağının 23 Nisan’a yetiştirilmesi planlanıyor

Pendik Belediyesi şehrin ilk çocuk sokağını Esenler Mahallesi’nde inşa etmeye başladı. Bu kapsamda Buhara İlkokulu’nun yanındaki Hattat Rakım Sokak, trafiğe kapalı “Çocuk Oyunları Sokağı” haline getiriliyor. Hafriyat çalışmaları devam eden proje kapsamında sokağın yanına bir de dinlenme alanı inşa ediliyor. 1.000 metrekarelik dinlenme alanıyla birlikte Çocuk Oyunları Sokağı, çocukların arkadaşları ve aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri bir bölge haline gelecek.

Eski sokak kültürüyle tanışacaklar

Çocuk Oyunları Sokağı’yla çocuklar eski sokak kültürüyle tanışacak. Seksek, köşe kapmaca, labirent ve mendil kapmaca gibi geleneksel oyunların yanı sıra sokakta bir de kumandalı araç pisti yer alacak. Çocuk Oyunları Sokağı ve beraberindeki dinlenme alanının 23 Nisan’a yetiştirilmesi planlanıyor.

Fikrin Mucidi Mavi Leğen

Sosyal medyada “Mavi Leğen” ismini kullanan Pendikli bir vatandaş, geçtiğimiz aylarda başlattığı bir proje ile, Pendik’in muhtelif yerlerine sek sek oyun alanları oluşturdu.

Pendik 19 Mayıs Caddesi, Karanfil Sokak gibi günde binlerce kişinin kullandığı adreslerde ilk çalışmalarını yapan Mavi Leğen, projesini diğer ilçelere de yaymanın peşinde…

Kendi imkanlarıyla kaldırımları boyayan Pendikli vatandaş, sek sek oyun alanlarını olduşturarak aşağıdaki videoları yayınladı.