CHP’li Bayram Bekar Pendikli Basın Mensuplarıyla Buluştu

Siyasetçi ve İş İnsanı Bayram Bekar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesinde Pendikli Basın Mensupları ile buluştu. Yeni yıla sayılı günler kala hem Pendikli basın mensuplarının hem de vatandaşların yeni yılını kutlayan Bayram Bekar siyasi gelişmelere dair de konuştu. 2024 yerel seçimlerinde Pendik Belediye Başkan Adayı olma ihtimalini de değerlendirdi.

30 Aralık 2022 Cuma günü Pendik Erol Kaya Caddesi’ndeki Yeşilim Lahmacun olarak bilinen işletmenin üst katındaki Sabina’nın Kahvaltı Bahçesi’nde Pendikli basın mensuplarıyla buluşan Bayram Bekar, siyaset ve medya ile ilişkilere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başında hem basın mensuplarının hem de vatandaşların yeni yılını kutlayan Bayram Bekar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle de basın mensuplarına 2023 yılındaki çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Toplantının devamında söz alan Anadolu Kent Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halil Güler, “Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayı sizce kim olmalı?” sorusunu Bayram Bekar’a yöneltti ve şu cevabı aldı:
“Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Sayın Recep Tayyip Erdoğan kaybetme kaygısı yaşıyor. Görünen o ki altılı masanın lokomotifi Cumhuriyet Halk Partisi. Ben isterim ki altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı ortak bir aday olsun. Tabii görünen o ki kamuoyunda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi önde görünüyor. Ancak Ekrem İmamoğlu’nun ismi de son yaşanan hukuki süreçten dolayı anılmaya başlandı. İYİ Parti’nin de bazı savunduğu görüşler var. Mansur Yavaş’ın da ismi öne çıkıyor. Lakin benim bu süreçte bir isim vermem çok uygun olmaz.”

Yerel Hayat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kubilay Öztürk’ün, “2024 seçimlerinde CHP’nin Pendik Belediye Başkanı Adayı Bayram Bekar olabilir mi?” sorusuna Bekar şu cevabı verdi:
“İnsanımıza bir hizmet varsa ben oradayım. Hangi görev olursa olsun. Buluşmamızın amacı bu konu olmadığı için bu konuyu çok fazla dillendirmek istemem. Ancak zamanı geldiğinde böyle bir durum olursa bundan ilk olarak sizin haberiniz olacaktır. 2024 yerel seçimiyle ilgili Pendik kamuoyunda, Millet İttifakı ve partimin içerisinde böyle bir beklenti oluşursa adaylıktan kaçınmam.

Son Dakika Gazetesi İmtiyaz Sahibi Enver Tuksal, “Sizce partiler içerisinde mezhep, çoğrafi bölge, hemşehricilik var mı?” sorusuna Bayrak Bekar şu cevabı verdi:
“Maalesef ülkemiz her dönem böyle meseleler nedeniyle zor zamanlar yaşadı. Her partide böyle durumlar var ancak altılı masa farklı siyasi görüşlerden oluşan insanların bir araya geldiği bir oluşum.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun çalışmaları hakkında da konuşan Bayram Bekar, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Pendik’teki programlarına katılmadığını ifade ederek Ahmet Cin’i eleştirdi. Bunun üzerine söz alan Bölge Gündem Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Şahin, “Sayın İmamoğlu Pendik’teki projeleri CHP’li Kartal belediye başkanıyla ziyaret etti.” dedi. Pendikli TV İmtiyaz Sahibi Samet Övüç de bir ek yaparak, “Sayın Ekrem İmamoğlu Pendik’te geliyor ama Pendikli basın mensuplarına bilgi dahi verilmiyor. Hem İBB yetkilileri hem de CHP Pendik İlçe Başkanı Sayın Doğan Çakmak sizce bu konuda eksik değil mi?” dedi.

Bunun üzerine Bayram Bekar, “Bunlar yanlış. Özeleştiri de yapabilmek lazım. Tabii bunun altındaki sebepleri de sorgulamak lazım. Ancak iletişim kanalları her zaman açık olmalı.” dedi.

Genel siyasete dair konuşmasını sürdüren Siyasetçi ve İş İnsanı Bayram Bekar, hükümetin çalışmalarını eleştirdi. İç ve dış politika, ekonomi ve seçimlere dair görüşlerini aktaran Bekar, davetine katıldığı için gazetecilere teşekkür etti. Toplantı hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

Bayram Bekar kimdir?
1966’da Trabzon Akçaabat Düzköy’de doğdu. 1976 yılından günümüze kadar Pendik’te yaşamını sürdürmektedir. Eğitimini ilk-orta ve lise eğitimini İstanbul Pendik’te tamamlamıştır. Okan Üniversitesi İnşaat Teknolojisi bölümünden mezundur. 
Bayram Bekar 1988’den günümüze kadar hizmet vermekte olan Mimarlık-Mühendislik ve İnşaat-Emlak sektöründe faaliyet gösteren Beyaz Mimarlık şirketinin sahibidir. Beyaz Mimarlık, inşaat firmalarına teknik danışmanlık, projelendirme ve ruhsatlandırma çalışmalarının yanında müteahhitlik hizmetleri vermektedir.
Bayram Bekar, Demokratik Kitle Örgütlerinde kurucu, yönetici ve gönüllü olarak sosyal sorumluluklar üstlenmiştir. Dolayoba Spor Kulübü’nde 2 dönem yönetim kurulu üyeliği, Pendik Kültür Sanat Derneğinde yönetim kurulu üyeliği, Türk Kızılay’ı Esenyalı Şubesi üyeliği, Pendik Halkevi Kurucu üyeliği ve 2 dönem yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüş, Kartal Halkevi, Dolayoba Düzköylüler Derneği, Pendik Trabzonlular Derneği, Kartal Karadenizliler Derneği ve Kazım Koyuncu Kültür Sanat Vakfı’na üyelikleri bulunmaktadır. Ayrıca Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Danışma Kurulu üyesidir. 
1994 yılından bu yana Cumhuriyet Halk partisi üyesidir. Pendik CHP’de ilçe başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. 2009’da İl Genel Meclisi Üyesi seçilmiştir. CHP İl Başkan Yardımcılığı yapmıştır. CHP Pendik İlçe Başkanlığına aday olmuştur. Siyasete Cumhuriyet Halk Partisi’nde devam etmektedir.