KÖŞE YAZISI | Zirkonyum Kaplama Hakkında… | Dt. Mustafa Bildirici

Zirkoyum kaplama nedir?  Kimlere uygulanır?
Özel Dişmekan Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Başhekimi Dt. Mustafa Bildirici konuya ilişkin merak edilenleri yanıtladı…

Zirkonyum kaplama nedir?
Kaplama ihtiyacı olan hastalara uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Özellikle ön estetik bölgelerde diğer kaplama yöntemlerine göre günümüzde daha fazla tercih edilir. Zirkonyum, zirkonya seramiği haline dönüştürülüp kullanılarak özel fırınlarda işlenmektedir. Zirkonyum kaplamalar metal destekli kaplamalara göre diş etiyle daha uyumludur ve daha az diş eti problemine yol açar. Metal kaplamalara göre ışık geçirgenliği daha fazla olduğu için daha estetik sonuçlar ortaya çıkar.

Zirkonyum kaplama kimlere uygulanabilir ?
– Diş eksikliği olan
– Gülüş tasarımı isteyen
– Daha beyaz ve estetik dişe sahip olmak isteyen
– Dişlerdeki şekil ve yer bozukluğu olan
– Dişlerinde bulunan dolgularında renk değişikliği olan
– Ön dişler arasında boşluk ( diastema ) olan kişiler tercih edebilir.

İşlem sırasında ağrı olur mu?
Yapılan işlemlerde lokal anestezi ile beraber tedavi uygulandığı için ağrı hissedilmez. Anestezinin etkisi geçince hastalarda hassasiyet gözlenebilir. Ama bu şikayet yapılan geçici protezlerle giderilebilir. Nadir rastladığımız bazı hastalarımızda aşırı hassasiyet durumunda doktor onayıyla ağrı kesici kullanılabilir.

Zirkonyum kaplama kullanımı nasıl olmalıdır?
Hastaların mutlaka iyi bir ağız hijyenine sahip olması gerekir. Hastaların kaplama olan bölgeleri düzenli fırçalayıp mutlaka diş ipi kullanması gerekir. Ayrıca doktorunuza danışarak arayüz fırçaları ve ağız duşu da kullanılabilirsiniz.

Siz de zirkonyum kaplama ile estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, size en yakın kliniğimize gelip uzman hekimlerimiz tarafından muayene olabilirsiniz.

Özel Dişmekan Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği
Dt. Mustafa Bildirici
Başhekim

İLETİŞİM
Merkez: 0850 304 0 347
Pendik Şube: 0216 606 53 69

Dt. Mustafa Bildirici