CHP Pendik’te Devir Teslim Töreni Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi 13. Olağan Pendik İlçe Kongresi geçtiğimiz günlerde Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılmış, kongre neticesinde Niyazi Güneri ilçe başkanı seçilmişti. Erol Şahin ile yarışan Niyazi Güneri, 208 oy alarak ilçe başkanı olmuştu. Niyazi Güneri, yapılan devir teslim töreniyle ilçe başkanlığı mührünü mevcut ilçe başkanı Bayram Bekar’dan teslim aldı.

6 Eylül 2023 Çarşamba günü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen devir teslim töreninde, ilçe başkanlığı mührü, mevcut ilçe başkanı Bayram Bekar tarafından Niyazi Güneri’ye teslim edildi. Devir teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Bayram Bekar şunları söyledi:
“Bilindiği üzere haziran ayında başlayan kongre sürecimiz, delege seçimleri ve ilçe başkanlığı seçimleri ile son buldu. Bu demokratik süreçte katkılarını esirgemeyen yönetim kurulu üyelerime, gençlik kolları başkanıma, kadın kolları başkanıma ve yönetimlerine, meclis üyelerimize ve siz değerli örgütümüze çok teşekkür ediyoruz.
Değerli dostlar birkaç gün sonra 100. yıl dönümünü kutlayacağımız cumhuriyetimizin sigortası, kurucusu, ilk lideri ve değişmez önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partimizin Pendik ilçe başkanlığını, çok kısa bir süre de olsa yerine getirme onuruna layık oldum. Bu güne kadar gururla görev aldığım ilçe başkanlığını, görevini seçimlerde kazanan Niyazi Güneri beyefendiye teslim etmekten gurur duyuyorum. Kendisine ilçe başkanlığı görevinde başarılar diliyorum.”

Bayram Bekar’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan yeni ilçe başkanı Niyazi Güneri, kısa bir konuşma yaptı.

Güneri; “ Değerli dostlar hepiniz hoş geldiniz. Devir teslim töreninde beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Kongre sürecinde centilmence yarışan Erol Şahin arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Göreve geldiği günden beri kongre sürecini sağlıklı bir şekilde bu güne kadar getirdiği için Bayram başkana ve yönetimine çok teşekkür ediyorum.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklü ve güçlü bir parti olduğunu hepimiz biliyoruz. Böyle bir partide özgürlükçü, demokratik, güçlü bir partide Pendik İlçe Başkanı olmak bana gurur ve onur veriyor. Ben delegelerimize ve hepinize çok teşekkür ediyorum. Kadın kollarına, gençlik kollarına verdikleri emekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Partimizi Pendik’te iktidar yapmak için, aldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için çok çalışacağız. Hepinize beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

Devir teslim törenine çok sayıda partili, İlçe Başkan Adayı Erol Şahin, Pendik Belediye Meclis Üyeleri ve az sayıda davet edilen basın mensupları katıldı.