CHP İlçe Başkanlığı Pendik Belediye Meclis Üyeleri İçin Mazbata Töreni Düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik İlçe Başkanlığı, 31 Mart seçimleri sonrası meclis üyelikleri kesinleşen adaylar için mazbata töreni düzenledi.

7 Nisan 2024 Pazar günü, Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mazbata törenine; CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Ercan, CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri, CHP önceki dönem Pendik Belediye başkan adayı Mehmet Salih Usta ile birlikte ilçe yönetimi ve CHP’li Pendik Belediye meclis üyeleri katıldı.

Pendik İlçe Seçim Kurulu yetkilileri, mazbataları meclis üyelerine teslim etti. Teslim edilen mazbataları CHP İstanbul Başkan Yardımcısı Kemal Ercan ve CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri, meclis üyelerinin bu sevincine sahnede ortak oldular.

Türkiye genelinde ve İstanbul özelinde büyük bir başarı elde eden ancak Pendik’te ilçe belediyesini kazanamayan CHP mensupları, az farkla kaybedilen başkanlık yarışının burukluğunu yaşadı. Pendik Belediye meclisinde kazandıkları sandalye sayısıyla dikkat çeken ve bu dönemde belediye meclisinde yoğun çalışmalarını surdürecek olan CHP’li adaylar, Pendik ilçesinin yararı için çalışmalarını sürdürmeye söz verip toplu fotoğraf çekimi ile bu günü taçlandırdılar.