Çevre Gününde Dalgıçlar, Pendik’te Deniz Dibini Temizledi

Pendik Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle “deniz dibi temizliği” yaptı. Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (PEAK), Gedik Üniversitesi ve İHH Arama Kurtarma dalgıçları etkinlik kapsamında sahilde, denize dalarak atık topladı. Denizden araç lastiği, tribün koltuğu gibi atıkların çıkması görenleri şaşkına çevirdi. Etkinliğe katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Denizlerimizin ve çevremizin temiz tutulması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünyanın bırakılması için çevre duyarlılığı oluşturmak adına bu çalışmayı gerçekleştirdik.” dedi.

Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (PEAK) 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle “deniz dibi temizliği” gerçekleştirdi. Pendik Sahil’de düzenlenen etkinlikte PEAK dalgıçlarının yanı sıra Teknopark İstanbul, İHH, Gedik Üniversitesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki Teknik Lisesi ve çok sayıda paydaş yer aldı. Pendik Belediyesi Arama Kurtarma (PEAK), Gedik Üniversitesi ve İHH Arama Kurtarma dalgıçlarının katılımıyla gerçekleşen etkinlik sonrasında denizden çıkarılan atıklar sergilendi.

Deniz dibinden çıkarılan atıklar şaşkına çevirdi

Denizden araç lastiği, tribün koltuğu gibi atıkların çıkması görenleri hayrete düşürdü. Deniz dibi temizliği sonrası Belediye Başkanı Ahmet Cin, çıkarılan atıkları yakından inceledi. Başkan Ahmet Cin: “Farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek adına bugün bu etkinliği düzenledik. Denizlerimizin ve çevremizin temiz tutulması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünyanın bırakılması için çevre duyarlılığı oluşturmak adına bu çalışmayı gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.