Biz de #NeVarsaPendikteVar Diyoruz

Pendik, 2019 yılı verilerine göre 711.894 nüfusu ile İstanbul’un 4.büyük ilçesi olurken; eğitimden spora, kültürel faaliyetlerden ulaşım olanaklarına kadar pek çok imkanı bünyesinde barındırıyor.

Hal böyle olunca Pendik Belediyesi’nin belirlediği “Ne Varsa Pendik’te Var!” sloganı da anlam kazanmış oluyor. Zira; Sabiha Gökçen Havalimanı, İDO Yalova Feribot İskelesi, YHT’nin başlangıç istasyonu, Anadolu Otoyolu (tem), D-100 Karayolu (E-5), Sahil Yolu ve daha pek çok ulaşım aksı ilçemize değer katıyor.

Eğitimde de öncü…

Türkiye’de 7 adet bulunan ve İstanbul’un tek anadolu imam hatip lisesi spor proje okulu ilçemizde bulunurken; Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi ile manevi açıdan da ilçemiz, eğitimdeki ağırlını ortaya koyuyor. Ayrıca her geçen gün eğitim kurumlarının gerek sayısı, gerekse işlevi Pendik’teki yükselişini sürdürüyor. İlçemiz ayrıca bünyesinde üniversite de barındırarak bu konudaki yerini belirlemiş durumda…

Sağlık, spor ve daha pek çok alt başlık…

Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra, sağlık sektörünün olmazsa olmazı bir ilçe olan Pendik’te daha sayamayacağımız pek çok şey var.

Bu nedenle; Biz de #NeVarsaPendikteVar diyoruz.