Bilim Merkezi’nin Küçük Kâşifleri Yarışıyor

Pendik Bilim Merkezileri’nin geziler ve atölye çalışmalarıyla renklenen yaz takvimine 2 yeni proje daha eklendi.  Temmuz ayından itibaren düzenlenmeye başlayan Bilim Oyunları ve Zeka Oyunları yarışmaları çocuklara heyecanlı anlar yaşatıyor.

Bilim Oyunlarında iki takima ayrılan çocuklar doğa kanunları ve bilimsel bilgiyi kullanarak hedefe ilerliyor. Havanın gücü gemi yarışması, manyetik güçle hareket eden arabalar yarışması, refleks, vakum ve roket oyunları gibi etapları bulunan yarışma, aynı zamanda çocuklara takım ruhunu da aşılıyor. .

Zeka oyunlarında ise strateji geliştirme, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını artıran oyunlar bulunuyor. Dedektif, reversi, koridor gibi oyunlarla rakibiyle karşılaşan çocuklar, kendi yeneteklerini geliştirme fırsatı buluyor.

Kayıtlar internetten

Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi Bilim Merkezi, Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi Bilim Merkezi ve Neşet Ertaş Bilim Merkezi’nde düzenlenen bilim oyunları  yarışmasına ve zeka oyunlarına katılım için diğer etkinliklerde olduğu gibi www.pendik.bel.tr’den online kayıt yaptırmak gerekiyor.