Bayramlar Koleji Yeni Döneme Hazır

Bu yıl yeni kampüsünde hizmet vermeye başlayacak olan Bayramlar Koleji, tüm hijyen kurallarına dikkat ederek yeni döneme hazırlandı.


1999 yılında, kendini eğitime adamış kişilerce kurulan Bayramlar Koleji, Kurtköy Kampüsü ile öğrencilerin yeni adresi olacak.Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kısımlarını Kurtköy’deki yeni kampüsüne taşıyan Bayramlar Koleji, başarılı bir eğitim kurumu olarak dikkat çekiyor.

HEDEF TÜRKİYE ÇAPINDA BAŞARI

Pendik İlçesi’nin eğitim – öğretim alanındaki önemli markalarından olan Bayramlar Eğitim Kurumları, koronavirüs pandemisi sürecinde, yenilenerek önemli bir atılım yaptı.

Başarılarını artırarak sürdürmek isteyen kurum, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Kurtköy’deki yeni kampüsünde hizmet vermeye başlayacak.

Sağlık Bakanlığı’nın eğitim kurumları için belirlediği Covid-19 tedbirleri, Bayramlar Koleji’nde şimdiden uygulanmaya başlandı. Salgın süreci ve sonrasında okulun hedefi, ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde bölgenin en önemli eğitim ve öğretim merkezi olmak.

21 yılı aşkın süredir; anaokulu, ilkokul ve ortaokul kısımları ile faaliyet gösteren Bayramlar Koleji, 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde Kurtköy’deki yeni kampüsünde, bünyesine anadolu lisesini de ilave ederek faaliyetlerine devam edecek.

Önce Öğrenci Sağlığı

Bayramlar Koleji Kurtköy Eğitim Kampüsü’nün; salgın sonrası yeni normale göre hazırlandığını ifade eden kurum yetkilisi Ahmet Bayram; “Salgın sürecini yenilenme için fırsat olarak değerlendirdik. Hem eğitim – öğretim imkanlarımızı geliştirdik hem de çocuklarımızın yeni normale göre eğitim görecekleri şartları oluşturduk. Öğrencilerimizin sağlığı en önemli önceliğimiz. Öğrenci kapasitesi, oyun alanları, açık alanlar, spor salonları, sınıflar, öğretmen kadrosu…  Planlarımızı öğrencilerimizin sağlığını dikkate alarak belirledik. Salgın sürecinde en güvenilir eğitim-öğretim şartlarını oluşturduk. Salgın süreci ve sonrasında hedefimiz, bölgenin en önemli ilk ve orta öğretim merkezi olmak.” dedi.

Geçmişi Başarılar ile Dolu

Pendik bölgesinin en başarılı eğitim kadrolarından birine sahip olan Bayramlar’ın, geçtiğimiz yıllarda LGS sınavlarında önemli başarılara imza attığını, yeni kampüsle birlikte bu başarıların da artacağını ve hem İstanbul hem de Pendik’te Bayramlar Koleji’nin daha sık gündeme geleceğini ifade etti.

Kampüste Neler Var?

12.000 metrekarelik kapalı alana kurulan kampüs; 60 derslik, laboratuar ve atölye sınıfları, robotik kodlama atölyeleri, spor salonu, 400 kişilik konferans salonu, yüzme havuzu, buz pisti ve 1000 kişilik yemekhaneyle hizmet verecek.
Sağlık Bakanlığı’nın okullar için geliştirdiği bütün Covid-19 tedbirleri, şimdiden alınmış durumda.

Bayramlar Koleji ayrıca, koronavirüs ile alakalı aldıkları tedbirleri de alt alta sıraladı.


İşte o tedbirler;

COVİD-19 İLE İLGİLİ OKULUMUZDA YAPILACAKLAR VE ALINAN TEDBİRLER
• Yeni bir okul binasına geçiş sebeplerimizin başında Covid-19 ile mücadele geliyor. Yatay mimariye sahip okulumuzda ilkokul öğrencilerimiz sınıflarından direk bahçeye çıkabilmektedir. Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz ise 1 kat kullanarak bahçeye çıkabilecekler. Bu da açık alanı kullanma konusunda büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca bahçede ve ortak alanlarda öğrencilerimizin çok fazla birbirlerine karışmadan mesafeli oynayabilecekleri oyunlara yönlendiriyoruz.  Bunu sağlayabilecek büyüklükteki metrekare alana sahibiz.
• Her şeyin başı sağlıkla başlar diyor, velilerimize ve öğrencilerimize ilk dersimizi covid -19 ve önlemlerini anlatarak eğitime başlıyoruz.
• Tüm öğrencilerimizin okul girişinde ve okulda bulundukları esnada ateşlerini ölçüyoruz. Ayrıca TERMAL KAMERA ile vücut sıcaklıklarını takip ediyoruz.
• Olumsuz bir durumlarla karşılaşıldığında anında velimiz ve sağlık kuruluşuyla irtibata geçiyoruz. Öğrencimizi tedirgin etmeden hazırladığımız karantina bölümünde bekletiyoruz.
• Öğrencilerimizin Covid19 kaynaklı psikolojik durumları için rehber öğretmenlerimizle çalışmalar yapıyoruz.
• Yeterli temizlik personelimizle, temizliğe üst düzeyde dikkat ediyor. Sık kullanılan yerleri sürekli dezenfekte ediyoruz.
• Öğrencilerimizin sağlık durumlarının sürekli takibi ve anında müdahale için tam zamanlı HEMŞİRE istihdam etmekteyiz.
• Öğretmenlerimize, çalışanlarımıza covid tedbirleri ve ilk yardım seminerleri veriyoruz.
• Velilerimizle,  herhangi bir rahatsızlıkta ve belirtide öğrencilerimizin okula gönderilmemesi konusunda seminer vermekte ve sözleşme imzalamaktayız.
Okul binasının uygun yerlerine kurallar, sosyal mesafe, maske kullanımı ve el temizliği uyarıcı afişleri asılmıştır.
Okul binası girişleri ve içerisinde uygun yerlerde el antiseptiği bulunduruyoruz.
• 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde personel ve öğrenci planlaması yapıyor, içeriye alınması gereken kişi sayısını buna göre düzenliyoruz.
• Sınıf, çalışma salonları, işlikler, yemekhane, kantin ve benzeri toplu kullanım alanları, kişiler arasındaki sosyal mesafe en az 1 metre olacak şekilde düzenliyoruz.
• Web sayfamızdan ve sosyal medyalarımızdan aldığımız tedbirlerle ilgili bilgilendirmeleri yapıyoruz.
• Salgın döneminde zorunlu olmayan toplu etkinlikler yapmıyoruz.
Sağlık bakanlığı ve Bilim Kurulunun almış olduğu kuralları harfiyen uyguluyoruz. Bu konuda hiçbir esneklik göstermiyoruz. Bu bizim en hassas yönümüzdür.

Adres:

Harmandere Mahallesi Petek Sk. No:6/B 34912 Pendik/İstanbul

Telefon: (0216) 483 55 55

www.bayramlaregitim.com