Bakan Yardımcısı Yerlikaya’dan Başkan Şahin’e Teşekkür

Pendik Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğiyle “Şampiyon Pendik’te Yetişir” Spor Paneli düzenlendi. Spor konularının ele alındığı panelde konuşan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ayrım yapmadan tüm branşlara verdiği destekten ötürü Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür etti.

Kentteki sporcu potansiyelinin geliştirilmesi ve bunun sportif başarıya yansıması için çalışmalarını sürdüren Pendik Belediyesi, Pendik Kent Konseyi işbirliğiyle “Şampiyon Pendik’te Yetişir” Spor Paneli düzenledi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen panele Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Kaymakam İlhan Ünsal, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, kulüp yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları katıldı.

Panelde birçok konu ele alındı

Gençleri ve çocukları spora teşvik etmek, Olimpiyat Oyunları’nda başarıya giden yollar, milli sporcu yetiştirmenin önemi ve engellilerin spora teşvik edilmesi gibi konuların ele alındığı panelin moderatörlüğünü TİVİBU Spor Müdürü Özgür Buzbaş yaptı. Panelin konuşmacıları ise Eski Milli Futbolcu Oğuz Çetin, Pendikspor Kulübü Başkanı Selahattin Turhan, Ampute Futbol A Milli Takım Antrenörü Uğur Özcan ve Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli oldu.

Bütün belediyelerin Pendik gibi spora hizmet edebilmesini istiyorum”

Katılımcılara konuşan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, ayrım yapmadan tüm branşlara verdiği destekten ötürü Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür etti. Bakan Yardımcısı Yerlikaya: “Bütün belediyelerin Pendik gibi spora hizmet edebilmesini istiyorum. Ülkenin her yerinde 365 gün 7/24 spor salonlarını sporculara açacağız. Yeni bir sistem oluşturarak sporcu yetiştireceğiz.” dedi.

Sporda nicelerini hep beraber öğreneceğiz”

Panelin açılış konuşmasını yapan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, şehrin sadece yol, kaldırım ve asfaltla bitmediğini kültür ve spor faaliyetlerinin de üst düzeyde olması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Şahin: “20’den fazla spor tesisini kente kazandırdık. Var olanlarıyla yetinmiyoruz. Yenileriyle birlikte kentimiz 30’un üzerinde spor tesisine sahip olacak. 10 yılda sporda çok şeyler öğrendik. Eğer emek verirsek daha fazlasını öğreniriz. Ümit ediyorum daha nice hizmetleri hep beraber gerçekleştireceğiz.”dedi.

Yaşantımı futbola göre şekillendirdim”

Açılış konuşmalarının ardından Özgür Buzbaş’ın moderatörlüğünde konuşmacılar çarpıcı bilgiler verdi. Eski Milli Futbolcu Oğuz Çetin: “Bizim futbolculuk yıllarımızda daha yetenekli futbolcular vardı. Ancak futbolu bir meslek olarak düşünmüyorlardı. 1988 yılında Sakaryaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer oldum. Amatör ruhumu terketmeyerek profesyonel futbolcu oldum hep. Kendimi değil, camiamızı temsil ettim, taraftarı temsil ettim. Geldiğimde, ikinci ayda, taraftarla bütünleştim. Bana “İmparator” dediler. Özel yaşantımı futbola soktum. Yaşantımı futbola göre şekillendirdim. Günlük yaşam programım vardı, futbola göre yaşadım.” dedi.

Kadromuzda Pendikliler olsun istiyoruz

Pendikspor’u yerelleşme idealiyle yönettiklerini söyleyen Kulüp Başkanı Selahattin Turhan: “İşe önce teknik heyetimizi Pendik’ten yetişen hocalarımızla başladık. Altyapının tüm kademeleri ve A Takım hocamız Pendikli. Altyapımızda yetişen oyuncularımızı kadromuza kattık. Yetiştirdiğimiz ve yıllarca Süper Lig’de mücadele eden Ömercan Sokullu’yu geri aldık. Ömercan şimdi genç kardeşlerine abilik yapıyor. Önümüzdeki yıllarda kadromuzda Pendikliler olsun istiyoruz. Kent, takımı böylelikle kucaklayacaktır. Tüm bunları Belediye Başkanımızın önderliğinde yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Şampiyon sporcular sistemli bir çalışma sonucu ortaya çıktı

Ampute Futbol A Milli Takım Antrenörü Uğur Özcan, engelli gençlere eve kapanmamaları çağrısında bulunarak herkese kapılarının açık olduğunu dile getirdi. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli ise bünyelerinde yetişen şampiyon sporcuların tesadüfi olmadığını bunun sistemli bir çalışma sonucu ortaya çıktığını söyledi.