Bakan Müjdeyi Vermişti – Batı Mahallesi’nde İmar Planı Tamam

Pendik Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birlikte çalışarak 3 ay gibi rekor bir sürede Batı Mahallesi yeni planları tamamlandı.

Başkan Ahmet Cin’den müjde: Batı Mahallesi İmar Planlarımız, mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda onaylandı.

Batı Mahallesi’nin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlarının yeniden onaylanması için geçtiğimiz Haziran ayında çalışmalara başlandı.

Daha önce hazırlandığı halde mahkeme kararıyla iptal edilen planlar Pendik Belediyesi tarafından yeniden hazırlandı, 18 Ekim 2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Başkan Ahmet Cin konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyemizin yoğun çalışması neticesinde, 3 ay gibi rekor bir sürede Batı Mahallemizin İmar Planları onaylandı. Konuyla bizzat ilgilenen Bakanımız Murat Kurum ve Bakanlık yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Yeni planlar Batı Mahallemiz ve Pendik’imize hayırlı olsun” dedi.

Planların onaylanması ile birlikte; iptal edilen imar planları nedeniyle binalarını riskli yapı ilan eden, yıktıran ve müteahhit firmalar ile kat karşılığı sözleşme yapan mülk sahiplerinin mağduriyeti ortadan kalkmış oldu.