Ayhan Kara Pendik Belediye Başkan A.Adayı Olduğunu Açıkladı

PENDİK BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI AYHAN KARA

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı’na başvuruda bulunan Ayhan Kara: “Son güne kadar çalışacağım. Kısmet olur da belediye başkanlığına biz aday gösterilirsek durmadan çalışmaya devam edeceğim. Başka bir arkadaşımız bu göreve layık görülürse yine durmayacağım ve O arkadaşımız ile milletimizin bekası için AK Parti’mizden çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi.

Kendi ağzından Ayhan Kara kimdir?
“Ayhan kara 25.11.1972 istanbul Kadıköy doğumluyum.
11 yaşında iken ailece Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaptık. Türkçe konuşmakta zorluk yaşadığım için ilkokul mezuniyeti sonrası okuyamadım. Babam bir ticaret adamı olduğu için 21 sektörde ayrı ayrı ticari faaliyet yaptık.
35 yıldır Pendik’te ikamet ediyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Uzun yıllar sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım.
Dumlupınar Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği, Gözdağı Cami Derneği Başkan Yardımcılığı, Çorum Köy Derneği Başkanlığı, İş Adamları Derneği Başkanlığı, Çevreciler Sektörel Bazda Yönetim Kurulu üyeliği yaptım.
Çordef İstanbul Çorum Dernekler Federasyonu Başkan Vekilliği görevim hala devam etmektedir. 218 bin hemşehrimizin yaşadığı metropol bir şehirde 70 derneğin İstanbul’daki tek federasyon gücü ile görevime devam etmekteyim.
Ayrıca geri dönüşüm sektöründeki aile şirketimde kendi işimizi yapmaktayız.”