Ayasofya Camii’ne Atanacak İlk İmam Boşnak Asıllı Ferruh Muştuer…

Ayasofya Camii’nde atanacak 2 imam ile 4 müezzinden ilk isim Boşnak asıllı Ferruh Muştuer. Atanacak iki imamdan ilki Ferruh Muştuer…

Alınan bilgilere göre atanacak iki imamdan biri Ferruh Muştuer olacak. Ayasofya Camii’nde daha önce Fetih Suresi okuyan Muştuer, 2015 Dünya Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında birinci olmuştu.

Ayasofya’nın camii olarak açılmasının ardından ilk namazın kılınacağı 24 Temmuz’a hazırlıklar devam ederken, gözler Ayasofya Camii’ne kimlerin görevlendirileceği sorusuna çevrildi.

İlk İsim Belli Oldu

Ferruh Muştuer’in hayatı gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Danıştay, Ayasofya’nın camiiden müzeye dönüştürülmesi kararını iptal etti. İbadete açılacak olan Ayasofya’nın imamlarından birinin Ferruh Muştuer olduğu öğrenildi.

Ferruh Muştuer

FERRUH MUŞTUER KİMDİR?

1971 yılında Kütahya’da doğdu. Hafızlık ve lise tahsilini Kütahya’da tamamladı. 1996 yılında Tavşanlı ilçesinde müezzin-kayyım olarak göreve başladı. 2006-2010 yılları arasında Avusturya’da din görevlisi olarak görev yaptı. İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü’nü tamamlayarak icazet aldı. 2015 yılında Kuveyt’te düzenlenen Uluslararası Kur’ân-ı Kerîm’i Güzel Okuma Yarışması’nda birinci oldu. 2013 yılından beri İstanbul Eminönü Yeni Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Boşnak asıllı Muştuer evli ve üç çocuk babasıdır.