Av. Serkan Kaya ile Kaleme Aldığı “Türk Boğazları” İsimli Kitap Hakkında Konuştuk

Pendiklilerin yakından tanıdığı, sivil toplum kuruluşları arasında kendine saygın bir yer edinmiş olan Avukat Serkan Kaya ile, kaleme aldığı “Türk Boğazları” isimli kitap hakkında konuştuk. Kanal İstanbul Projesi’nin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne etkisinin de konuşulduğu röportajımızda Kaya, sivil toplum kuruluşları ve siyaset ilişkisine de değinerek tecrübelerini aktardı.

İstanbul’un en büyük hukuk bürolarından ATA Hukuk Bürosu’nun kurucusu Avukat Serkan Kaya ile;
Türk Boğazları’nı,
Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni,
Kanal İstanbul Projesini ve projenin sözleşmeye olası etkilerini,
Sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini,
Sivil toplum kuruluşlarının siyasete etkilerini ve daha pek çok konuyu konuştuk.

İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olan ve Avukatlıkta saygın bir yeri olan Serkan Kaya, 2021 yılında Maltepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptığı sırada bu kitabı yazmaya karar verdi.

Kanal İstanbul Projesi merkezli tartışmaların kendisini bu konuya yönlendirdiğini söyleyen Kaya, kitabında Kanal İstanbul Projesi’nin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne olası etkilerine de atıfta bulunuyor.

İlk etapta Onursal Başkanı olduğu Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAIDER) üzerinden, sosyal yardım faaliyetlerinde kullanılmak üzere, kitabın satışının yapılacağını belirten Avukat Serkan Kaya, röportajın sonunda kendisine destek olan sevenlerine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Detaylar video haberimizde…