Av. Ramazan Öztürk Pendik Belediye Başkanı A. Adaylığı İçin İlk Sinyali Verdi

 1966 yılında Kırşehir’de doğan, Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Av. Ramazan Öztürk Pendik Belediye Başkanı Aday Adaylığı için ilk sinyali verdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dikkatleri bir anda üzerine çeken Öztürk, Pendikliler’in yakından tanıdığı bir sima.

 

AK Parti’de Aday Adaylığı Başvuruları Bugün Başladı

Adaylık başvuruları, belediye başkanlıkları için 5-12 Kasım’da, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için 5 Kasım-12 Aralık’ta alınmaya başlandı.

 

Dernek ve Federasyonların İçinde Olan Bir İsim

Yerel ve ulusal bir çok dernek, federasyon ve sivil toplum kurumunun yönetim kadrolarında bulunan Avukat Ramazan Öztürk, Pendik Belediye Başkanı Aday Adaylığı’nı duyururken de yine çevresindeki insanların fikrini alarak hareket etmeyi seçti. Henüz resmi bir başvuruda bulunmayan Öztürk, sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi: Kıymetli Dostlar, öncelikle Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayları İçin Bugün Başlayan Başvuru Sürecinin Başvuracaklar, Partimiz, Şehirlerimiz ve Milletimiz İçin Hayırlara Vesile Olmasını Yüce Allah’tan Niyaz Ederim. Allah Kısmet Ederse Bu Hafta İstişarelerimizi Tamamladıktan Sonra Pendik Belediyesi Başkan Aday Adayı Olarak Başvurmayı Düşünüyorum. Bu Hususta Siz Değerli Dostlarımızdan Yorumlarınızı Bekliyoruz. Selam ve Dua İle Allah’a Emanet Olasınız.”

 

 

Ramazan Öztürk Kimdir?

 

1966 yılında Kırşehir’de doğdu. İlkokul öğrenimini Kırşehir Akçakent Ömeruşağı Köyü’nde, ortaokul ve lise öğrenimini Kayseri Pınarbaşı Pazarören Mimar Sinan Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Barosu’na bağlı olarak 28 yıl avukatlık yaptı. Halen kendilerine ait AHİ HUKUK isimli avukatlık bürosunda hizmet vermektedir. Bilişim ve otomotiv sektörlerinde faaliyette bulunan Kuralkan Holding’de 24 yıl Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. ÖYDER Kırşehirliler Derneği Kurucu Üyesi ve Kurucu Başkanlığını yaptı. Pendik Dernekler Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Deniz Feneri Derneği Üyesi ve Genel Kurul Delegesi, Hukuki Araştırmalar Derneği, Hukukçular Derneği ve Hukuk’un Üstünlüğü Derneği Üyesidir. Kurtköy Spor Kulübü Üyesi ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Yenişehir Ulu Camii ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiş ve Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

Pendikli TV
Pendikli’nin Medya Kanalı