Arife Günü Bağcılar’da Kaçırılan Ahmet Bebek Pendik’te Bulundu! İşte Detaylar 

​NTV muhabiri Göktan Bedük’ün verdiği bilgiye göre polis bu akşam saatlerinde Ahmet bebeği kaçıran kişilere yönelik Pendik’te bir eve operasyon düzenledi.

Operasyon sırasında zanlıların Ahmet bebeği apartman boşluğuna attığı belirtildi. Apartman boşluğuna atılan bebeğin bu sırada yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
PENDİK’TE BULUNDU, 3 ZANLI GÖZALTINDA

Kaçırılan 4 aylık bebek, polis operasyonuyla Pendik’te kurtarılırken, 3 zanlı da gözaltına alındı.

Ahmet bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Bağcılar’da yaşayan Münevver ve Lokman Davulcu çifti geçen pazar günü bayram alışverişi için Evren Mahallesi İstiklal Caddesi’ne gitmişti. caddede kıyafet bakan Münevver Davulcu görümcesi ile birlikte bir dükkana girdiği sırada eşi Lokman Davulcu 2 çocuğu ile birlikte dükkanın önünde beklemeye başladı.

Bir süre kapıda eşini ve kız kardeşini bekleyen Davulcu, bebek arabasını dükkanın kapısında bırakıp eşine bakmak için kısa süreliğine dükkana girdi. Mağazadan çıkan baba, bebek arabasında sadece 3 yaşındaki oğlu Mehmet’in olduğunu görünce şoka girdi. 4 aylık oğlu Ahmet’in bebek arabasından kaçırıldığını fark eden baba hemen çevredeki esnaftan ve polisten yardım istedi. Bölgeye polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı. Çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarına bakıldığında 4 aylık bebeğin, çarşaflı 2 kadın tarafından kaçırıldığı anlaşıldı. Görüntülere göre, Davulcu ailesinin bulunduğu bölgeye park eden gri renk bir otomobilden inen 2 çarşaflı şahıs, hızla bebek arabasına doğru yaklaşıyor. Çarşaflı kişiler, bebeği pusetten alarak hemen arabaya doğru koşuyor.

Görüntülere baktıklarında kaçıran kişilerin planlı bir şekilde davrandıklarını fark ettiklerini söyleyen 4 aylık Ahmet’in amcası Orhan Davulcu, “İzlediğimiz görüntülerde, belli ki bu insanlar kardeşimi ve ailesini takip etmiş. Çünkü her şey bir anda oluyor. Kardeşim eşine bakmak için dükkana girdiğinde çarşaflı kadınlardan biri kardeşimi arkadan gözlüyor. Kısa bir süre sonrada bebek arabasına yanaşıp bebeği aldıkları gibi mağazanın önünde bekleyen araca binip olay yerinde hızlıca uzaklaşıyorlar.

Video

Video 


haberler.com

sondakika.com

zaman.com