Ak Partili Şükrü Oğuz’un Attığı İddia Edilen Tweet Ortalığı Karıştırdı – Tekzip Yayınlandı

Dün gece, sosyal medya, Ak Parti Pendik İlçe Başkanlığı Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Uğuz(Oğuz)’un attığı iddia edilen tweetle çalkalandı.

 

İddialara göre Uğuz, dün Pendik’te yapılan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Mitingi’ne giden partilileri eleştirmiş ve bu kişilere kapılarının kapalı olduğu beyan ederek, önce Ak Parti Pendik twitter hesapından tweet atmış ve sonra bu tweeti silerek kendi hesabından yazıyı paylaşmıştır. Yine iddialara göre Uğuz bunun ardından kendi hesabından attığı tweeti de silerek twitter gündemine oturmuştur.

Şükrü Uğuz(Oğuz) olayın ardından yaptığı paylaşımlarda tweetin kendine ait olmadığını belirterek, olayı aydınlatıcı deliller ortaya sunup ve bunları ekran görüntüleri ile paylaştı.

Bugün ise Ak Parti Pendik cephesinden olaya dair yazılı basın açıklaması yapılarak olay yalanlanmış ve aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir:

” Yalan Siyaset Anlayışını Kınıyoruz!
 
17.06.2018 tarihli “AKP’den skandal mesaj!” başlıklı yayımlanan yalan haberde yer alan hususlara ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılması hasıl olmuştur:

 

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı resmi hesabından dijital sahtecilikle ürettikleri  sahte mesajı ilçe yönetim kurulu yedek üyemiz Sayın Şükrü Uğuz tarafından paylaşılmış gibi gösterip ardından silindi haberleri yazıp, algı operasyonuyla çarpıtarak sosyal medyada yayınlayan sahtekarları kınıyoruz.

İlçe yönetim kurulu yedek üyemiz Şükrü Uğuz sosyal medya hesabından gerekli açıklamayı yapmış “Temiz siyaset yapmak yerine dezenformasyon ile kirli zihniyetlerini sosyal medyada da gösterenlere iyi bir örnek aşağıdadır, Ben İlçe Başkan Yard. Değilim. İlçe teşkilatımız böyle bir twit atmamıştır. Ben de paylaşmadım. Bu fotomontajdır. Gönlümüz de kapımız da herkese açıktır.” açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendirmiştir.

Ancak siyaseti Yalan üstüne bina edenler bu fotomontaj twit ile algı operasyonu yapmaya devam etmektedirler.

Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunuyoruz!

 

Bu sahte haberi gerçekmiş gibi yayınlayanlar hakkında da yasal süreç başlatılacaktır.

Bu sahte tweet ile ilgili hakaret ve linç kampanyasına yönelik de ilçe yönetim kurulu yedek üyemiz Sayın Şükrü Uğuz tarafından suç duyurusu ile her türlü maddi ve manevi tazminat girişiminde bulunulacaktır.

Biliyoruz ki dürüstler her zaman kazanır. Dürüstlük edebiyatıyla hayatları yalan olanların dersini de millet verir.

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı “