AK Partili Pendik Belediye Meclis Üyesi Yunus Emre Özbek’in Konuşması Gündemde…

Pendik Belediyesinin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşim 1. Oturumunda söz alan AK Partili belediye meclis üyesi Yunus Emre Özbek’in sözleri gündeme damga vurdu. 1 Mayıs’ta yaşananlara ilişkin Özbek, “Müsaade edilenler dışında bir alanda yürüyüş ve miting düzenleme ısrarının iyi niyetli olmadığı açıktır.” ifadelerini kullandı.

İşte AK Parti Pendik Belediye Meclis Üyesi Avukat Yunus Emre Özbek’in o açıklaması:

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle rızkı için emek verenlerin bayramını tekrardan tebrik ediyoruz.

Sembolik törenler haricinde Taksim meydanının miting meydanı için uygun fiziki şartlara sahip olmadığı malumdur. Buna rağmen Taksim Meydanı inadını masumane bulmuyoruz. Müsaade edilenler dışında bir alanda yürüyüş ve miting düzenleme ısrarının iyi niyetli olmadığı açıktır.

İşçiyi 1 Mayıs’tan 1 Mayıs’a hatırlayan, “1 Mayıs’ta Taksim Meydanına Yürüyoruz” sloganı ile örgütüne mesaj atıp sabahına toplayan ve fakat sabahına topladıklarını öğlen Saraçhane Parkı’ında bırakan, işçinin hakkını anca kendilerine tahsisli araçlarına binene kadar seslendiren ‘fotoğrafı verdik, bize müsaade’ diyenlerden berî olduğumuzu da ifade edelim.

Bizler emeğinin mükafatını akşam eve götüren vatandaşlarımızın hakkını savunmaya devam ederken işçinin hakkını yılda 1 kez görücüye çıkan sendika flamalarının polis kalkanı kıran çubuklarında arayanları samimi bulmuyoruz.

Tezat teşkil eden siyasi tablo karşısında ise şu soruyu hemşehrilerimiz adına sormak borcu altındayız:

Siz, düğün evinin tefçisi misiniz, yoksa cenaze evinin yasçısı mı ?