Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Cihat Aslanoğlu Basın Mensuplarıyla Buluştu

Görevine yeni başlayan Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Cihat Aslanoğlu ve beraberindeki heyet, Pendikli basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirmede bulundu. Aslanoğlu, “2023 yılında şubemiz gönüllülük açısından İstanbul birincisi seçildi.” dedi.

7 Mayıs 2024 Salı günü Türk Kızılay Pendik Aşevi’nde basın mensuplarıyla buluşan Aslanoğlu, bu vesileyle gazetecilere aşevi hakkında da bilgiler verdi. Aşevinin günlük olarak bin kişiye sıcak yemek ve kahvaltılık malzeme temini yaptığını ifade Aslanoğlu, Pendik şubesinin bir ayda 1.500 adet 500 TL değerinde alışveriş çekini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığını söyledi.

Nisan ayında 475 haneye nakit yardım desteği, 8 aileye şartlı bağış fidye teslimi, 3 aileye şartlı bağış fitre teslimi, 66 öğrenciye nakdi burs desteği, 20 depremzede vatandaşa market alışveriş çeki teslimi yapıldığı ifade edildi.

16 Nisan’da hareket eden Gazze insani yardım gemisine 2.500 gıda kolisi temin ettiklerini söyleyen Şube Başkanı Aslanoğlu, Filistin’de yaşanan zulme de dikkat çekti.

Pendik Emniyet Müdürlüğü personelinin katılımıyla kan bağışı organizasyonu yapılarak, 169 ünite kanın Türk Kızılayı depolarına ulaştırıldığı vurgulandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, devlet korumasındaki yetim ve öksüz çocukların günlük yaşama dahil olmaları için etkinlik düzenlendiği dile getirildi.

Türk Kızılay Pendik Şubesi Gençlik Sorumlusu Mustafa Korkmaz da yaptığı konuşmada, Elazığ şehidi Yusuf Ataş’ın “lösemili bir çocuğa yardım edin” vayiseti üzerine, lösemili oldukları belirlenen iki kız çocuğuna destek olmak için harekete geçildiğini ifade etti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Cihat Aslanoğlu ve beraberindeki Şube Uzman Yardımcısı Zehra Coşkun Doğan, Aşevi Sorumlusu Elif Güçlü, Gençlik Sorumlusu Mustafa Korkmaz davetlerine icabet ettikleri için Pendikli basın mensuplarına teşekkür ettiler.
Toplantıya Pendikli TV adına İmtiyaz Sahibi Samet Övüç katılım sağladı.