AK Parti Pendik Belediye Başkan A.Adayı Süleyman Pergel Müracaatını Yaptı

Pendiklilerin yakından tanıdığı İnşaat ve Harita Mühendisi Süleyman Pergel, AK Parti’den Pendik Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yapan ilk isim oldu. Pergel, başvuru formunu bugün sevenleriyle birlikte teslim etti.

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığına gelerek başvuru formunu AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya’ya teslim eden Pergel, konuşmasının başında Sarıkaya’ya ilçe başkanlığı görevinde başarılar diledi ve çiçek takdim ettim.

Konuşmasının devamında Pendik Belediye Başkan A.Adayı Süleyman Pergel şunları ifade etti:
“Bir hizmet yarışındayız. Bu yarışta belediye başkan aday adayı olarak ilk başvuru yapan bir isim olarak ‘Siftah benden, bereket Allah’tan…” diyorum. Ne kadar fazla isim aday adayı olursa, AK Parti’mize o kadar fazla teveccüh var demektir.

Biz bir olursak, birlikte olursak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü hafifletebiliriz.

Bundan önce çok kıymetli isimler Pendik’te belediye başkanı olarak görev yaptı. 1994 ruhuyla, tevazu ve samimiyet ile biz de göreve talip olduk. Partimiz uygun görür, Cumhurbaşkanımız onay verirse, dünyanın başkenti olan İstanbul’un en kıymetli ilçesi Pendik’te, belediye başkanı olarak vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz.

Bu seçimi inşallah hem Pendik’te, hem İstanbul’da hem de Türkiye genelinde büyük bir zaferle neticelendireceğiz. Bu sayede, mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, özellikle orta doğudaki haklı mücadelesinin motivasyon kaynağı olacağız.

Pendik için, Pendikliler için, şimdiye kadarki eğitim ve siyasi birikimimiz ile göreve hazırız.

Mevcut belediye başkanımıza da, diğer kıymetli aday adayı arkadaşlarımıza da kolaylıklar diliyorum.”

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kamera: Aziz Sarı
Video Kurgu: Samet Övüç