Ahmet Şimşirligil ve Serdar Tuncer Pendik’e Yavuz Sultan Selim İçin Geliyor

Ünlü Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Şair Serdar Tuncer, bu sezon Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde Pendiklilerle birlikte olacak.İkili, “Osmanlı Deyince” adlı programlarının ilkinde Yavuz Sultan Selim’i konuşacak.

 

Pendik Belediyesi, kültür merkezlerindeki sohbet programlarını  yeni konuklarla zenginleştirerek sürdürüyor.  Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi bu kültür sanat sezonunda da edebiyat, tarih ve sanat alanlarında önemli isimlerin programlarına ev sahipliği yapıyor. Yeni programlar arasında Gazeteci Ahmet Taşgetiren ve Radyocu Selahaddin Kocaaslan’ın “Ömrün Muhasebesi”, Yazar Selahattin Yusuf ve Şair-Yazar İsmail Kılıçarslan’ın “Bize Müsaade”,  Siyasetçi Erol Erdoğan’ın “Eğitimden Kültüre Sohbet”, Akademisyen Nurullah Genç’in “Başarı Bedel İster”, İlahiyatçı Mehmet Emin Maşalı’nın “Tefsir Sohbetleri” ve Yazar Mahfuz Söylemez’in “Hz. Peygamber ve İslam Toplumunun İnşası” adlı sohbetleri bulunuyor.

 

Sonraki aylar Kanuni ve Fatih’i anlatacaklar

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sohbet programları arasında ise tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Şair Serdar Tuncer’in sunacağı  “Osmanlı Deyince” adlı sohbetleri yer alacak.

İlk programlarında Yavuz Sultan Selim Han’ı ve onun dönemindeki Osmanlı Devleti’ni anlatacak olan ikili aynı zamanda Pendiklilerin sorularını da yanıtlayacak. İkili, önümüzdeki aylarda ise Kanuni Sultan Süleyman ve Fatih Sultan Mehmet’i anlatacak.

9 Aralık Cuma saat 19.00’da yapılacak “Osmanlı Deyince” adlı sohbet programı mayıs ayına kadar devam edecek.

collage-2016-11-29vv