Ahmet Cin’den Gençlere Ödül Töreninde Müjde Geldi

Pendik Yıldızları Okul Spor Şenlikleri Ödül Töreni’nde  6 branşta 1.248 öğrenciye madalyaları verildi.

Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, gençlerin her türlü spor branşlarını yapabileceklerini yapabilecekleri yaklaşık 3,5 milyon metrekarelik alanda uluslararası spor köyü oluşturacaklarının müjdesini verdi.

Pendik Belediyesi, Pendik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 9.su gerçekleştirilen Pendik Yıldızları Okul Spor Şenlikleri`nde 81 okuldan 4 bin 460 öğrenci  mücadele etti. Yıl boyunca gerçekleşen futbol, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi ve badminton branşlarında dereceye giren 1.248 öğrenci, Kurtköy Kapalı Spor Salonu`nda düzenlenen törenle madalya ve kupalarını aldı. Törene Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Karaca, turnuvada yer alan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

3,5 milyon metrekarelik uluslararası spor köyü kurulacak

Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, gençleri geleceğin teminatı olarak gördüklerini söyleyerek “Yatırım ve projelerimizi buna göre planlıyoruz. Çok yakın bir zamanda Pendik, uluslararası düzeyde sportif faaliyetlerin yapıldığı önemli bir merkez haline gelecek. Bunlardan bir tanesinden bahsetmek isterim. Hemen TEM Otoyolunun üst tarafında yaklaşık 3,5 milyon metrekarelik alanda oluşturacağımız uluslararası spor köyünde gençlerimiz her türlü spor branşlarını yapabilecek.” dedi.

Alt yapı desteği devam edecek

Gençlere değer vermeye devam ettiklerinin altını çizen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, geçmiş yıllarda olduğu gibi alt yapıya olan desteklerini sürdüreceklerini kaydetti. Başkan Ahmet Cin: “Genç nüfusa sahip Pendik`in 150 bin öğrenciye sahip olması, gelecekle ilgili plan ve projelerimizi hazırlarken önümüzü açan bir veri olarak değerlendiriyoruz. Bu turnuvada ödül alan öğrenci kardeşlerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Avrupa Şampiyonu Ümit Can Kaya ayakta alkışlan

Bu ay Yunanistan`da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında sağ ve sol kolda Avrupa Şampiyonu olan Cahit Zarifoğlu Ortaokulu Öğrencisi Ümit Can Kaya, törende sahneye davet edildi. Bedensel engelli olmasına rağmen engelsiz sporcular arasından şampiyon olmayı başaran Ümit Can Kaya`yı tüm salon büyük bir coşkuyla ayakta alkışladı. Törende ayrıca Doğuş Spor Karate Kulübü ve Pendik Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı`nın karate güreş gösterileri büyük bir heyecanla izlendi. Programın sonunda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları takdim edildi.