AHİSİAD 15 Ana Sınıfını Tefriş Etti

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği, Pendik Kaymakamlığı ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolün ardından Pendik’te bulunan 15 ana sınıfı tefriş edildi. Yeniden düzenlenen ana sınıflarında keyifli vakit geçiren çocuklar iş insanlarına teşekkür etti.

600 ile 800 bin TL arasında yapım maliyeti bulunan protokol kapsamında, Pendik’te bulunan 15 ana sınıfı tefriş edildi.
15 ana sınıfını temsilen, Kavakpınar Mahallesi’nde bulunan Yayalar İlkokulu’ndaki iki ana sınıfının açılışı yapıldı. Teşrifatı yapılan iki ana sınıfının açılış programına Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkan Vekili Atakan Yüce, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, AHİSİAD Genel Başkanı İbrahim Çam ve projeye destek olan iş insanları katılım sağladı.

Başkan İbrahim Çam çocuklara hikaye okudu.
AHİSİAD Genel Başkanı İbrahim Çam, tefrişatı yapılan bir sınıfta çocuklara hikaye okudu. Dede Korkut hikayelerinden birini çocuklara okuyan Çam, öğrencilere başarılar diledi. Çocuklar ise açılış kapsamında düzenlenen halk oyunları gösterisiyle renkli görüntülere sebep oldu.

Projeye dair konuşan Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya; “Biz Pendik ilçesinde yaşayanlar olarak, okul öncesi eğitimde yüzde yüzü hedefliyoruz. İstiyoruz ki bütün öğrencilerimiz okul öncesi eğitimden faydalansınlar. Biz okul öncesi eğitimin bir temel, ana yapı taşı olduğunu düşünüyoruz. Bu aşamadan geçmeden çocuklar ilköğretime başladığında çok büyük bir eksiklik olduğunu ve bir fırsat eşitliğinden yararlanamadığını görüyoruz. Dolayısıyla biz iş adamlarımızla beraber iş birliği yaptık. Sınıf oluşturabileceğimiz her okulda bir bir sınıfa okul öncesi eğitim olarak planlayıp önümüzde ki dönemde açmayı planlıyoruz” dedi.

Ahisiad Genel Başkanı İbrahim Çam ise; “Pendik Kaymakamımız Dr. Hülya Kaya, Ahisiad Kurultayımızda bizlere bir öneride bulundu. Bu ihtiyaç dile getirildi. Biz de bunu vazife bildik ve çocuklarımıza faydalı olmak istedik. Pendik’teki ana sınıflarımız ile ilgili fırsat eşitliği olsun istedik. Bizler de ticaretle uğraşan insanlar olarak millete ve devlete olan borcumuzu ödemek, vazifemizi yerine getirmek istedik. Hemen bir karar aldık, 15 ana sınıfımızı tefriş etmek için harekete geçtik. Bu kapsamda desteklerini esirgemeyen Ahisiad üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.