​Yeni Pendik Kaymakamı Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi 01.12.2016 tarihli resmi gazetede yayınlandı. Kaymakam ve vali atama listesi resmi gazetenin bugünkü sayısında ilan edildi.

Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi’ne göre, 616 mülki idare amirinin görev yeri değişti. Ayrıca 12 mülki idare amirinin de bakanlık içimdeki görev yerlerinde değişiklik yapıldı. 
Buna göre, 396 ilçe kaymakamının ve 106 vali yardımcısının görev yeri değiştirildi. 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak atandı. 30 kaymakam ve vali yardımcısına ise bakanlık merkez birimlerinde görev verildi.
Pendik Kaymakamı 15 Temmuz Süreci Sonrası Görevden Alınmıştı
FETÖ/PDY yönelik operasyonlarda gözaltına alınan eski Pendik Kaymakamı Osman Tunç’un tutuklanmasının ardından, Pendik Kaymakamlığı’na vekaleten İstanbul Vali Yarımcısı Mehmet Bahattin Atçı atanmıştı. 

Atçı, 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmündeki Kararname (KHK)  ile eski görevine geri dönerken Pendik Kaymakamlığı’na Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek atandı. 

YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR
07.12.1971 yılında Antalya-Gazipaşa’da doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Gazipaşa’da tamamladı. 1989 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1993 yılında bitirdi. Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 1994′ te Niğde Kaymakam Adayı olarak ‘Mülki İdare’ mesleğine intisap etti. Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yaptı. Bu süre içerisinde ayrıca dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek için İçişleri Bakanlığı tarafından 8 ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Adaylık süresinin bitiminden sonra Konya-Halkapınar Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Hamur, Şiran, Aydın-Yenipazar Kaymakamlığı görevinde bulundu. Son olarak Karaman Vali Yardımcısı olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığının 29/08/2011 tarih ve 2011/646 sayılı kararnamesi ile Dalaman Kaymakamlığına atandı. Ayrıca, 1995 yılında TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) de ‘Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik’ üzerine yüksek lisans programını bitiren Sayın ŞİMŞEK, 2007 yılında ise İngiltere’de Portsmouth Üniversitesinde ‘European Studies’ (Avrupa Çalışmaları) bölümünde ‘Türkiye’nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi’ adlı teziyle mastırını tamamladı. Halen Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Doktora yapmakta olan Sayın ŞİMŞEK, evli olup, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.