Son Dakika

Yüzde 99 Engelli Zaferi – Helal Olsun Alperen

Ocak 31st, 2020 | by Pedikli TV Yazar
Yüzde 99 Engelli Zaferi – Helal Olsun Alperen
SPOR
0

Serabral Palsi hastalığı sebebiyle yüzde 99 engeli olan Alperen Alper, 3 senedir aldığı binicilik eğitiminin ardından Paralimpik Olimpiyatları’na katılmak için verdiği mücadelede zafere ulaştı.

Üzerinde büyük emeği olduğunu ifade ettiği Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e teşekkürlerini ileten Alperen, Pendikliler’e de destek mesajları için teşekkür etti.

‘İLK OLMAK İSTİYORUM’

Tulya Kurtulan Atlı Spor Kulübü’nde çalışmalarına devam eden ve paradresaaj branşında ilk Türk paralimpik engelli binicisi olmak istediğini belirten Alper: “‘Sen yapamazsın, olmaz’ diyenlere inat, sabahın 6’sında yarım saatlik antrenman için 5 saatlik yol gidip geliyorum. Benim branşıma uygun at ve ekipmanlar olmadığı halde, temel at sürüşü, adeta süratli ve dörtnala olmak üzere tüm teknikleri uyguluyorum. Bu benim en büyük hayalimdi. Şükürler olsun bu hayalime kavuştum. Türkiye’de bu branşta tekim. Hayalime bir adım daha yaklaştım. Devletimiz bana destek olursa olimpiyatlarda altın madalyanın sözünü veriyorum. Bu yolda bana destek olan Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na, Binicilik Federasyonu Başkanımız Bülent Bora’ya, ‘Bu iş Türkiye’de olur, yol haritası da budur”diyen Tulya Kurtulan hocama, yol problemimi çözen ve ilk desteği veren Pendik Belediye Başkanımız Ahmet Cin’e ve İstanbul Anadolu Atlı Spor Kulübü’ne teşşekkür ediyorum” diye konuştu.

Paralimpik Engelli Binicilik Paradresaaj branşı Türkiye Binicilik Federasyonu çatısı altında kuruluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: