Son Dakika

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor | İşte Detaylar

Ekim 2nd, 2020 | by Pendikli TV Yazar
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor | İşte Detaylar
EĞİTİM
0
Abone Ol

Öğrencilerin ve aynı zamanda velilerin merakla beklediği bir sorunun cevabı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verildi. Son dakika gelişmesine göre bazı liselerde uygulama eğitimleri yüz yüze verilmeye başlanacak. Peki detaylar neler?


Mesleki ve teknik anadolu liselerinde uygulama eğitimi yüz yüze verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki ve teknik anadolu liselerinde uygulamalı eğitimin 5 Ekim’de yüz yüze başlayacağını duyurdu.

Bakanlıktan “Uygulamalı Eğitim” Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce, illere “2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Uygulamalı Eğitim“e ilişkin yazı gönderildi. 

Yazıda, anadolu teknik programı öğrencilerinin, işletmelerde mesleki eğitim ve staj uygulamalarının 28 Eylül’den itibaren başladığı hatırlatıldı.

Yazıya göre, 5 Ekim’den itibaren de mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinin “meslek.eba.gov.tr” adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımları, tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitimle verilecek.

Her ders saati 30 dakika olacak

Öğrencilerin okulda geçirdikleri ders içi ve dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları konularında rehberlik ve yönlendirme yapılacak. 

Bu durum okul yöneticileri ve öğretmenlerce takip edilecek. Okulda gerçekleştirilecek yüz yüze eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”na göre bilgilendirme yapılacak.

Yüz yüze eğitimde, öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğle arası 45 dakika olarak uygulanacak. Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze, bilişsel veya teorik kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.

Yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilen alan ve dal dersleri süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilecek.

Haftalık ders çizelgelerine göre, yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders süreleri, alan zümre öğretmenlerince belirlenecek.

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.