Yılın Son “Kentin Sesi” Programına Pendikli Basın Mensupları Konuk Oldu

Pendik Belediyesi, PESİAD, Pendik Kent Konseyi ve PEFHEM‘in iş birliği ile düzenlenen “Kentin Sesi” programının bu ayki konuğu Pendik’te uzun yıllar gazetecilik faaliyeti yürüten basın mensupları oldu.

Moderatörlüğünü TRT İstanbul Radyo Ses Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç’ın yaptığı müzik eşliğinde söyleşi, 27 Aralık Salı Günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programda konuk olarak; Pendik Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Metin Yazıcı, Duyuru Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ümit Kahyaoğlu, Anadolu Kent Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halil Güler, Gerçek Bakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sedat Savaş ve Pendikli TV Genel Yayın Yönetmeni Samet Övüç yer aldılar.

Konuk gazeteciler program boyunca sunucu Melda Kuyucu Kılıç’ın kendilerine yönelttiği soruları cevaplayarak, yaptıkları meslek hakkında çarpıcı bilgiler verdiler.

PEFHEM Türk Sanat Müziği Korosu da programda sahne alarak renk kattılar.

Programın şiir köşesinde Pendikli iş insanı PESİAD Onur Kurulu Üyesi Yılmaz Yıldız, şampiyon olan Pendikspor ile ilgili yazdığı şiirini okudu. Marş olarak bestelenen şiir salondaki konuklarla birlikte de söylendi.   

Etkinlik çerçevesinde, PESİAD çatısı altında gerçekleştirilen Anaokulu Tefrişat Programı hakkında Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Aykut Dumankaya bilgilendirmelerde bulundu.

Programın ilerleyen dakikalarında Genç PESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Battal; Genç PESİAD, PEFHEM ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenecek olan ‘Her Nota Bir Kitap Olsun’ etkinliğine davet çağrısı yaptı. 

Basın mensuplarına teşekkür plaketleri; Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, PESİAD Başkanı Kadir Bayram, PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak tarafından  takdim edildi.

Etkinlik hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.