Yeniden Refah Partisi Pendik’te Yerel Seçimlere Damga Vurmaya Hazırlanıyor

Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nda gündem 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler…
Yerel seçimler için şimdiden kolları sıvayan milli görüşçüler, 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye genelinde en yüksek oyu Pendik’ten aldılar. Şimdiki hedef ise Pendik yerel seçimleri…

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçiminde en dikkat çeken partilerden biri Yeniden Refah Partisi oldu. TBMM’ye 5 milletvekili sokmayı başaran Yeniden Refah Partisi’ne, Türkiye genelinde en fazla oy Pendik’ten çıktı.

Bu tablonun ardından, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Pendik’ten aday çıkarmaya hazırlanan Yeniden Refah Partisi’nde en çok konuşulan isim mevcut ilçe başkanı Fahrettin Karakurt. Pendik Belediye başkanlığına adaylığı konuşulan Fahrettin Karakurt, ilçe teşkilatı tarafından da takdir gören ve milli görüş belediyeciliğinin önemli bir ismi olduğu düşünülen bir kişi. Fahrettin Karakurt, Erzurum Atatürk Üniversitesi Yerel Yönetimler mezunu bir siyasetçi.

Yeniden Refah Partisi’nin kurucu ilçe başkanı Fahrettin Karakurt, yıllarca milli görüş teşkilatlarında çalışmış, sandık müşahitliği, mahalle yönetim kurulu üyeliği, Refah Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı Kuruculuğu, Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Refah Partisi Pendik İlçe Yöneticiliği, Fazilet Partisi 9. Dönem İl Genel Meclis Üyeliği yapmış ve son olarak Kasım 2018’de kurulan partinin, teamül yoklamalarında tek isim olarak çıkarak partinin genel başkanı Fatih Erbakan tarafından ilçe başkanı olarak atanmış bir isim.

One comment