Yeniden Refah Partisi Pendik Teşkilatı’ndan Tarihi Başarı…

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçiminde en dikkat çeken partilerden biri Yeniden Refah Partisi oldu. Partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı almasının ardından, gözler milletvekili seçiminde Yeniden Refah Partisi’nin alacağı oy oranına çevrilmişti. TBMM’ye 5 milletvekili sokmayı başaran Yeniden Refah Partisi’ne, Türkiye genelinde en fazla oy Pendik’ten çıktı.

Kurulduğu ilk günden beri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne milletvekili gönderip göndermeyeceği merak konusu olan Yeniden Refah Partisi, TBMM’ye 5 milletvekili göndermeyi başardı. Türkiye genelinde 1.529.119 oy almayı başaran Yeniden Refah’a en fazla oy 19.505 ile İstanbul ili Pendik ilçesinden çıktı. Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Suat Pamukçu’nun milletvekili seçilmesinde bu oylar büyük önem arz etti.

Pendik teşkilatının çalışmaları takdir topluyordu.
23 Kasım 2018 tarihinde kurulan Yeniden Refah Partisi, kurulduğu ilk günden itibaren Pendik’te vatandaşla bir araya gelmeye başladı. Partinin üst düzey yöneticileri Pendiklileri ziyaret etti, hatta öyle ki Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan pek çok defa Pendik’te vatandaşlarla buluştu.

Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt’un esnaf, vatandaş ve STK ziyaretleri dolayısıyla pek çok Pendikli partinin çalışmalarını yakından tanıma fırsatı buldu. Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Yavaş’ın çalışmaları, İlçe Yöneticileri A. Salih Baltacı ve İlyas Koçak’ın çalışmaları, Pendikli Milletvekili Adayları Erhan Erdoğan, İsmail Ahmet Polat ve Osman Ayaz’ın çalışmaları vatandaşın takdirini toplandı.

“Tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.”
14 Mayıs seçimlerinin ardından, Pendik ilçesini Yeniden Refah Partisi’nin en fazla oy aldığı ilçe hâline getiren yol arkadaşlarına teşekkür eden Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt şunları söyledi:
“Çok çalıştık, çok gayret ettik. Çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz. Bize bu teveccühü gösteren Pendikli komşularımızı mahcup etmeyeceğiz. Partimizin Türkiye genelinde en fazla oy aldığı ilçe olmak bizi gururlandırdı. Buna vesile olan ilçe yönetim kurulu üyelerimizin tamamına, genç kardeşlerime, hanım kardeşlerime, Yeniden Refah Partisi’ne oy veren kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Pendikli vatandaşlarımızdan 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimde Cumhur İttifakımızın adayı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verecekleri oyları bekliyoruz.”

Fatih Erbakan Pendikliler ile Buluşacak
İlerleyen günlerde Pendik ilçesine bir ziyaret yapması beklenen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bu ziyarette Pendikliler ile buluşacak.