Yeniden Refah Partisi Pendik: “İstanbul Sözleşmesi Öldürür”

Son Güncelleme 29/12/2020 tarihinde yapıldı

Genel başkanlığını Dr. Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi’nin Pendik İlçe Başkanlığı’nda, “İstanbul Sözleşmesi Öldürür” başlığıyla bir basın bildirisi okundu. Bildiriyi ilçe başkanı Fahrettin Karakurt okudu.

29 Aralık 2020 tarihinde, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nda, partinin ilçe yönetimi basın mensuplarıyla buluştu. Düzenlenen basın toplantısında, ilçe başkanı Fahrettin Karakurt “İstanbul Sözleşmesi Öldürür” başlığıyla bir bildiri okudu. Bildiride Yeniden Refah Partisi’nin sözleşmeye neden karşı olduğu maddeler hâlinde açıklandı.

Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt

Basın mensuplarına okuduğu bildiride Karakurt; “Hep birlikte düşünelim ve empati yapalım lütfen; karşı dairedeki komşumuzun homoseksüel bir çift olmasını ister miydik? Peki çocuğumuzun sınıf öğretmeninin bir lezbiyen olmasına rıza gösterir miydik? Oğlunuz size bir erkek sevgilisi olduğunu söylese ne yapardınız? Ya da kızınız, size başka bir kızla evlenmek istediğini söylese hoşunuza gider miydi?” sorularını vatandaşlara yöneltti.

Konuşmasına devam eden ilçe başkanı Karakurt; “Sizlere sinsi planlarını örnekler ile açıklamaya çalışacağız. Şöyle ki; İstanbul sözleşmesinde ‘toplumsal cinsiyet eşitliği’ vurgusu bilinçli olarak yanlış kullanılan bir kavramdır. Zira, toplumun ortak bir cinsiyeti yoktur ki, toplumsal cinsiyeti olsun. Toplamda iki cins vardır. Kadın cinsiyeti ve erkek cinsiyeti. Rabbimiz, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Hucurât Suresi 13. ayette şöyle buyuruyor: ‘Ey insanlar; gerçekten biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimler ve kabileler şeklinde kıldık. Şüphesiz Allah katında sizin en üstün sayılanınız takvaca en ileride olanlarınızdır. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir’ buyurulmuştur.
Toplumsal cinsiyet denilince sanki topluma ait olan bir üçüncü cinse atıf yapılmakta ve bilinçaltlarına diğer cinsel eğilimlerin dolaylı kodlaması yapılmaktadır.
Bir başka husus ise İstanbul sözleşmesinin üçüncü madde ve B bendinde kullanılan ‘partnerler’ kavramıdır. Partnerler kelimesi üçüncü cinse atıfta bulunmak üzere kullanılan sinsi bir kelimedir. Zira partner kelimesinin ‘anlamı ortaklık, beraberlik, birliktelik’ demektir. Yani partnerlik kavramının anlamı sadece karı – koca veya kadın – erkek birlikteliği değildir. Kadın – kadına veya erkek – erkeğe ve ya çoklu birliktelik gibi her türlü ortaklığa ve birlikteliğe atıfta bulunmak üzere sözleşmeye sinsice yerleştirilmiş ve tüm LGBT eğilimlerini ifade eden bir kelimedir.”
söylemlerinde bulundu.

Son olarak, İstanbul sözleşmesinin en kısa sürede iptal edilmesi gerektiğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt; “Yöneticilerimizden, bu sinsi sözleşmeyi ve buna bağlı uygulamalarını bir an önce iptal etmelerini necip milletimiz adına talep ediyoruz. İptal edilmemesi durumunda Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın da belirttiği gibi İstanbul sözleşmesi ve buna bağlı uygulamalar, Yeniden Refah Partisi iktidarında yırtılıp çöpe atılacak ve aile müessesesi yerli ve milli yasalarla korunacaktır.” dedi.

Samet Övüç – Pendikli TV