Üç Gün Sürecek “3. Anadolu Kahve Festivali” Başladı

Pendik Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Anadolu Kahve Festivali” Pendik Sahil Meydanı’nda başladı. 3 gün sürecek festivalin açılış töreninde konuşan Başkan Ahmet Cin “Festivalimizi her yıl daha nitelikli gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Her akşam bir konserimiz olacak” diyerek tüm Pendiklileri festivale davet etti.

Pendik Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Anadolu Kahve Festivali” Pendik Sahil Meydanı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Açılış törenine Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra AK Parti Milletvekili Yahya Çelik, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreniyle birlikte 3 gün (25-26-27 Ağustos) sürecek festival başlamış oldu. Bu yılki festivalde 5 yabancı (İran, Belarus, Uganda, Ukrayna ve Etiyopya) toplamda 40 katılımcı firma yer alıyor.

Başkan Ahmet Cin tüm Pendiklileri festivale davet etti

Açılış töreni sonrası stantları gezen Belediye Başkanı Ahmet Cin vatandaşlarla birlikte farklı kahve çeşitlerini denedi. Etkinlik hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Ahmet Cin “ Bu yıl festivalin üçüncüsünü yapıyoruz.Her yıl daha nitelikli gerçekleştirmeye daha da zenginleştirmeye çalışıyoruz. Akşamları, 3 gün boyunca sanatçılarımız konserlerini verecekler.” diyerek tüm Pendiklileri bu festivale davet etti.

Közde Türk kahvesinden aromalı kahvelere….

Anadolu Kahve Festivali; Türk Kahvesi’nden aromalı kahvelere kadar en özel kahve çeşitlerini ve birçok içeriği bir araya getiriyor. Lezzeti, bilgiyi ve eğlenceyi birlikte sunan festivaldekahve türlerinin yanı sıra kahve pişirme yöntemleri de ziyaretçilere anlatılacak. Workshop ve yarışmalarla da kahve severler yeni tatları tecrübe etme imkanı bulacak.

Ayrıca akşamları düzenlenecek konserlerle “Kolpa”, Aydilge ve Mustafa Ceceli sahne alacak. Bu akşamki konseri “Kolpa” adlı grup verecek.

Video: Elif Karacakaya / Zeynep Ekinci / Ayşe Nur Yalçın