TFF Başkanı: “Lig Maçlarını 3-4 Mart Tarihlerine Kadar Erteledik”

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası, Türkiye Futbol Federasyonu bu hafta oynanması gereken maçları 17 Şubat haftasında oynanacağını duyurmuştu. Ancak bu karardan vazgeçildi. Ligler 3-4 Mart tarihinden itibaren başlayacak. Açıklamayı TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı.

Türkiye 6 Şubat 2023 Pazartesi günü 04.17’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremle sarsıldı. 1 hafta milli yas ilan edildi. 3 ay OHAL kararı alındı. Okullarda ise ikinci dönem devam zorunluluğu kaldırıldı. Futbol müsabakalarına ilişkin merak edilen süreci de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi netleştirdi. TFF Başkanı Büyükekşi daha önce yaptığı açıklamada maçların 17 Şubat’ta oynanmaya başlayacağını duyurmuştu. Ancak bu karardan vazgeçildi ve yapılan son açıklamada maçlar Mart ayı başına ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaptığı açıklamada, “Bu hafta oynanacak maçlarımızı önümüzdeki haftaya ertelemiştik. Acımız çok büyük. Onun için bugün itibarıyla maçlarımızı 3-4 mart tarihinden itibaren başlatma kararı aldık. Hatayspor Kulübü bugün yazı gönderdi. Bu sezon maçlarını oynamayacağını bize bildirdi. Gaziantep FK da ligden çekilmek isterse bu iki kulübümüzün hakları baki kalmak kaydıyla 17 takımla yola devam etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi

Alınan karar neticesinde Pendikspor da, normal şartlarda 10 Şubat 2023 Cuma günü (yarın) oynaması gereken Altınordu müsabakasını, Mart ayının başında belirlenecek yeni bir tarihte oynamak durumunda kalacak.

Ayrıca TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı iş birliğinde deprem bölgesine 1000 konteynerlik mahalle kurma kararı aldıklarını söyledi.

Samet Övüç – Pendikli TV