Son Dakika

Sağlık Bakanlığı’ndan Dr. Kenan Şahin’e Önemli Görev

Ağustos 6th, 2020 | by Samet Övüç
Sağlık Bakanlığı’ndan Dr. Kenan Şahin’e Önemli Görev
SAĞLIK
0
Abone Ol

USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığına Dr. Salih Kenan Şahin getirildi.

Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin, USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Oldu.

Türkiye, sağlıkta gıpta edilen başarıları ortaya koydu. Covid-19 salgını ile mücadele çalışmaları da, Türkiye’nin marka ve örnek bir ülke olarak sağlıkta başarısını tescil etti.

Sağlık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan USHAŞ, uluslararası sağlık hizmetlerine ilişkin politika ve strateji üretmek, uluslararası sağlık hizmetleri alanında ülkemizde sunulan hizmetlerin yurtdışı tanıtımını yapmak, özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek amacıyla 2019 yılında kuruldu.

USHAŞ; İlgili kanunun tanımladığı alanlar içerisinde, “Sağlıkta Türkiye” markasını, desteklemek, yükseltmek ve hak ettiği tanıtımı en iyi şekilde yapmak amacıyla, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere, tüm bakanlıklar ve paydaşlar ile ortak çalışmalar yürütüyor.

USHAŞ, 663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulmuştur. USHAŞ, özel sektör dinamizmini kamu gücü ile buluşturarak Türkiye’yi dünyanın önde gelen katma değerli sağlık hizmeti sağlayıcılarından biri haline getirmek üzere faaliyetlerde bulunmaktadır.

Dr. Kenan Şahin’in Samet Övüç ile mülakatından bir an…

Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin

1968’de Erzurum’da doğan Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin, 1990’da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde, İşletme Yüksek Lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde tamamladı. Özel sağlık kuruluşlarında yöneticilik ve Başhekimlik görevlerinde bulundu. 2005-2009 yılları arasında, SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü yaptı ve Genel Sağlık Sigortası’nın kuruluş çalışmalarına katkı verdi. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde iki dönem Pendik Belediye Başkanı seçildi. Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin son olarak, İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu. Dr. Şahin evli ve üç çocuk babasıdır.

Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.