Son Dakika

Pendik’te Koronavirüs Tedbirleri Denetlendi

Ağustos 6th, 2020 | by Samet Övüç
Pendik’te Koronavirüs Tedbirleri Denetlendi
SAĞLIK
0
Abone Ol

Koronavirüs günlük vaka sayılarının tekrar artmasının ardından, İçişleri Bakanlığı, #SağlıkİçinHepimizİçin diyerek yeni bir genelge yayınladı. 81 il valiliğine ve kaymakamlıklara gönderilen genelgede “tedbir ve denetim” vurgusu yapıldı.

Bugün 81 il genelinde koronavirüs tedbirlerinin denetimi yapıldı. Pendik’teki denetime; Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gökhan İlhan, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Barış Çukur, ilçe mülki idare amirleri ve yetkililer katılım sağladı.

Pendik’te Nereler Denetlendi?

Pendik Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre;
120 personel 39 ekip ile 50 berber/kuaför/güzellik merkezi, 4 alışveriş merkezi, 3 pazar yeri, 35 kahvehane/kıraathane, 6 hamam / sauna / yüzme havuzları, 56 kafe / lokanta / restoran, 11 spor merkezi, 5 piknik alanı, 5 konaklama tesisi, 8 çay bahçesi, 8 dernek ve lokal, 6 düğün salonu, 14 internet kafe, 3 sinema salonu, 1 lunapark, 6 taksi durağı ve 90 taksi, dolmuş ve otobüs gibi yolcu taşımacılığı yapan araçların denetimi yapıldı.

Ayrıca yapılan açıklamada; “Kaymakamlığımız, belediyemiz, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk birimlerimizin de katılımıyla “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile bugüne kadar yapmış olduğumuz denetimlerin en kapsamlısını gerçekleştireceğiz.” denildi.

Pendikli TV Denetimi Canlı Yayınladı

Pendik çarşıdaki denetimlere katılan Kaymakam Dr. Hülya Kaya ile Belediye Başkanı Ahmet Cin’i, yakından takip edenlerin başında Pendikli TV geldi.

Denetimin ardından kısa bir açıklama yapan Kaymakam Kaya, duyarlılıkları için Pendikliler’e teşekkür etti. Belediye Başkanı Ahmet Cin de hem Pendikliler’e hem de bu süreçte çalışan tüm emekçilere teşekkür etti.

Kaymakam Dr. Hülya Kaya Pendikliler’i Uyardı

“Sıcak yaz günlerindeyiz. Bu havada maske kullanmak, geçen aylardaki gibi kolay olmadığının farkındayız, hepimiz zorluk yaşıyor olabiliriz. Lütfen sıcaklara yenilmeyelim. Yenilirsek vaka sayısının artacağını, dolayısıyla virüs riski ile karşı karşıya kalacağımızı unutmayalım. İnanın maske takmak, sosyal mesafe kurallarına uymak, hijyen ve temizliğe dikkat etmek, yoğun bakım odasına düşmekten çok daha basit süreçler.

Bu vesileyle tüm Pendikli hemşerilerimize pandemi süresince tedbirlere uymaları yönünde azami gayret göstermelerini diliyorum, sağlık ve huzur dolu günler geçirmelerini temenni ediyorum.”

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.