Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın: “HDP ile Görüşüyoruz”

Altılı masanın taraflarından Saadet Partisi’nin Sözcüsü Birol Aydın, partisinin organize ettiği “Pendik Kanaat Önderleri Buluşması” için Pendik’teydi. Etkinlikte yaptığı konuşmadan Parti Sözcüsü Birol Aydın; “Biz Saadet Partisi olarak HDP ile görüşüyoruz, bundan da gocunmuyoruz.” dedi.

28 Ocak 2023 Cumartesi günü Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığının organize ettiği “Pendik Kanaat Önderleri Buluşması” tertiplendi. Buluşmaya sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve basın mensupları katıldı.
Buluşmanın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Yasin Kadıoğlu; tertiplenen buluşmada Pendik’teki tüm kanaat önderlerini mekana sığmayacakları için davet edemediklerini, ilerleyen günlerde diğer kanaat önderi sıfatı taşıyan isimlerle de buluşacaklarını ifade etti.

İlçe başkanının ardından mikrofonu devralan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın davetlileri selamladı. AK Parti hükümetinin icraatlarını eleştiren bir konuşma gerçekleştiren Aydın, beş ana başlıkta konuşmasını özetledi. Ekonomi, dış politika, hukuk, eğitim ve ahlakî konulara dikkat çeken Parti Sözcüsü Aydın, yaklaşık 30 dakika süren konuşmasında bu konulara dikkat çekti.

“Hedefleriniz ve çözüm önerileriniz neler?”
Birol Aydın’ın konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri başta olmak üzere, basın mensupları ve davetliler Aydın’a; “Peki dile getirdiğiniz bu sorunlara çözüm önerileriniz neler?” manasına gelen sorular yöneltti. Parti Sözcüsü Aydın, “Çözüm önerilerimiz hazır. Tüm sorunları çözeceğiz. Çözüme dair konuştuğumu düşünüyorum” demekle yetindi.

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı…
11. kez toplanan altılı masanın henüz Cumhurbaşkanı adayı belirlememiş olması, yaklaşan seçimlere dair her parti liderinin farklı açıklamalar yapıyor olması da davetlilerin dile getirdiği konulardandı. Buna ilişkin konuşan Aydın; “Altılı masanın bir sonraki toplantısı 13. Şubat’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak. Partilerin genel başkanları ince ince işleyerek bu konuyu ele alıyor. İnanıyorum ki yakın bir tarihte Cumhurbaşkanı adayımız açıklanacaktır.” dedi.

“HDP ile görüşüyoruz ve bundan gocunmuyoruz.”
Gelen bir soru üzerine; “Yaklaşık 6-7 milyon oy almış, meşru bir siyasi parti ile görüşmekten gocunmuyoruz. HDP ile görüşüyoruz ve bundan gocunmuyoruz.” ifadelerini kullanan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, geçtiğimiz günlerde Kartal’da katıldığı bir programda, “Hâla Türkiye uçuyor kalkıyor diyenler varya, onlara diyorum ki siz kafirsiniz.” sözleriyle de yine dikkatleri üzerine çekmişti.

Samet Övüç – Pendikli TV