Röportaj Konuğumuz: Sapanbağları Mahallesi Muhtarı Suat Dağ

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Sapanbağları Mahallesi Muhtarı olarak seçilen Suat Dağ, röportaj konuğumuz oldu ve sorularımızı yanıtladı. Birinci dönemini kısaca özetleyen Muhtar Suat Dağ, ikinci dönem için de hazır olduğunu ifade etti.

Pendik ilçesinin en etkin mahalle muhtarlarından biri olan Sapanbağları Mahallesi Muhtarı Suat Dağ, 5 yıllık görev süresini özetledi. Samet Övüç’ün sorularını yanıtlayan Dağ, 5 yıllık süre zarfında sosyal yardım faaliyetlerine ağrılık verdiklerini söyledi.

“30 vaat ile geldim ama fazlasını yaptık.”
Röportajın bir bölümünde, 2019 yılındaki seçimlere 30 vaat ile girdiğini ve kazandığını söyleyen Dağ; “30 vaadimiz vardı ama biz bunun çok daha fazlasını yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. İkinci dönem için hazırız. Komşularımızın da desteğiyle, ikinci dönemde adayım.” dedi.

Röportaj sonrası, muhtarlık binasının da içinde bulunduğu Bosnalı Şehit Çocukları Parkı’nı Samet Övüç ile birlikte gezen Dağ, mahallesinin daha pek çok ihtiyacı olduğunu ve bunların başında da 112 Acil Yardım İstasyonu olduğunu ifade etti.

Röportajın ardından Muhtar Suat Dağ, Pendikli TV ekibinden Samet Övüç ve Aziz Sarı’ya birer Türk Bayrağı rozeti hediye etti.