PESİAD Dolu Dolu Bir Yıla Damga Vurdu

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) 2021 yılını dolu dolu geçirdi. Pandemi şartlarına rağmen etkinlik ve projelerini durdurmayan PESİAD, faaliyetleriyle dikkat çekti. Nüfusu 1 milyona yaklaşan Pendik ilçesinin, önemli sivil toplum kuruluşlarından olan PESİAD’ın çalışmalarına gelin birlikte bakalım.

2005 yılında Pendikli sanayici ve iş adamlarının bir araya gelerek kurdukları PESİAD, 2021 yılı itibarıyla 200’den fazla üyesi olan bir dernek hâline geldi. Her bir üye kendi sektöründe büyük katma değerler üretirken, Pendik ilçesinde yaşayan vatandaşların istihdamına da katkı sunuyor.

6. Olağan Kongre Gerçekleşti
PESİAD 6. Olağan Kongresi 2021 yılında gerçekleşti. Pandemi sebebiyle ülke genelinde yapılamayan kongreler, tedbirlerin genişlemesiyle yapılamaya başlanmış, PESİAD’da 6. Olağan Kongresi’ni yapabilmişti.
Kongrede PESİAD Kurucu Başkanı Ahmet Cin başkanlık görevini A. Kadir Bayram’a devretti.

Yönetim Kurulu Toplantıları
PESİAD çatısı altında, yönetim kurulu üyeleri yıl boyunca bir araya gelerek Pendik ve Pendikli iş insanları için yeni projeleri görüştüler. Seminer ve eğitim programları, vizyoner projeler, sosyal sorumluluk çalışmaları ve daha pek çok konu için kararlar aldılar.

Berat Takdimleri
Nitelikli üye sayısını her geçen gün artırmak için çalışmalar yürüten PESİAD, yıl boyunca yeni üyeleriyle bir araya gelerek berat takdimlerinde bulundu. Yaş sınırı dolayısıyla Genç PESİAD’tan PESİAD’a geçiş yapan üyelere de beratları takdim edildi.

Yeni Sektörler Kurulu Kadrosu Kuruldu
Sanayi, inşaat ve hizmet/perakende sektörü başkanları belirlendi. Sektörler hakkında gelişmeler ele alındı. Yıl boyunca sektör üyelerinin ziyaret edilmesi kararlaştırıldı. Ortak sorunların çözümüne yönelik girişimlerde bulunulmasına karar verildi.

Yurt Dışından Gelen İş İnsanları Misafir Edildi
Bir dizi ziyaret için Türkiye’de bulunan Senegalli iş insanları PESİAD binasında misafir edildi. Yapılabilir ithalat ve ihracat çalışmaları görüşüldü. Pendik ilçesinin ticaret hacmine etki edecek konular hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

Zimem Defterleri Kapandı
Medeniyetimizin kadim bir geleneği olan zimem (veresiye) defteri kapatma geleneği bu yıl da PESİAD tarafından uygulandı. 2020 yılında başlatılan çalışmayla hem ihtiyaç sahibi vatandaşın hem de esnafın yüzü güldü.

Tübitak Bilim Fuarı’na Katılım Sağlandı
Pendik Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı’na PESİAD Yönetim Kurulu üyeleri katılım sağladı. Öğrenciler ile bir araya gelen iş insanları minik mucitlerin çalışmalarını yerinde inceledi.

Sepaş ile Protokol İmzalandı
PESİAD ve SEPAŞ arasında protokol imzalandı. SEPAŞ Bölge Yöneticisi Onur Kanat, Orta Ölçekli Müşteriler Bölge Müdürü Uğur Aras ve PESİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Bayram’ın katılımıyla imzalar atıldı.

Kızılay’a Kan Bağışı Seferberliği
PESİAD ve Genç PESİAD üyeleri, İstanbul Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen Kızılay’a kan bağışı seferberliği için Pendik çalışmalarına katılım sağladılar. Kan bağışında bulunan üyeler, Pendikliler’i kan bağışında bulunmaya davet ettiler.

Üye Ziyaretleri Yapıldı
PESİAD Yönetim Kurulu, üye ziyaretleri kapsamında PESİAD üyesi işletmeleri yerinde ziyaret etti. Üylerin fikir ve taleplerini dinleyen PESİAD yöneticileri, gerekli girişimlerde bulunmak adına çalışmalara başladı.

Pendikspor Yalnız Bırakılmadı
Şampiyonluk yolunda mücadele eden Pendikspor, zorlu müsabakalarda yalnız bırakılmadı. PESİAD üyeleri Pendikspor’a desteklerini 2021 yılında da sürdürdü. Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dilendi.

Basın Mensupları Unutulmadı
2021 yılında PESİAD yönetimi basın mensuplarını dernek binasında misafir etti. Ayrıca basın mensuplarını ofislerinde de ziyaret eden dernek yöneticileri basın mensuplarının her zaman destekçisi olduklarını ifade etti.

Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı Oyuncuları Tebrik Edildi
Pendikspor Ampute Milli Takımı’nda forma giyen ve Avrupa Şampiyonu olan Milli Oyuncular ile bir araya gelindi. Oyuncular ve yöneticiler tebrik edildi. PESİAD’ın ampute futbola desteğinin süreceği ifade edildi.

Siyasi Parti İlçe Temsilcileri Ziyaret Edildi
Pendik’te ilçe başkanlıkları bulunan AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Gelecek Partisi ilçe başkanları ziyaret edildi. Pendik’in daha iyi yerlere gelmesi için fikir alış verişinde bulunuldu.

PESİAD AKADEMİ ile Eğitim, Seminer ve Kültür/Sanat Programları Düzenlendi
Yıl boyunca PESİAD binasında eğitim ve seminer programları düzenlendi. PESİAD AKADEMİ çatısı altında programlar düzenlendi.
“Yöneticinin Basit Mali Tablo Analizi” konulu eğitimi GEDİK Yatırım ve Para Yazarı Sayın Üzeyir DOĞAN verdi.
Ünlü Gezgin/Fotoğrafçı Mehmet Genç (@rotasizseyyah) kültürel deneyimleri hakkında bilgiler verdi.
Şair/Yazar Metin Yazıcı şiir dinletisiyle katkı sundu.
“İhracat Teknikleri” konulu eğitimi Bürotime uluslararası iş geliştirme direktörü ve www.turnkeyint.net kurucu başkanı Raşit Kuşkaya verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmenler ile Buluşuldu
Sosyal ilişkileri her geçen gün kuvvetlendiren PESİAD, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmen, öğrenci ve eğitim camiasının temsilcileriyle bir araya geldi.

İstanbul Ticaret Odası Ziyareti
PESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul Ticaret Odası’na ziyaret gerçekleştirdi. İTO Başkanı Şekip Avdagiç ile bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri nazik misafirperverliği için Başkan Avdagiç’e teşekkür etti ve Pendik ilçesindeki ticari faaliyetler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Onur Kurulu Üyeleri Hep Birlikte…
Pandemi koşulları nedeniyle uzun zamandır gerçekleştirilemeyen onur kurulu kahvaltı programı, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, istişare kurulu üyeleri ve çok sayıda kurucu üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dijital Seminer Serisi ve Üye Tanıtım Serisi
Her geçen gün dijitalleşen dünya standartlarına uygun hamleler yapan PESİAD, bu süreçte “Dijital Seminer Serisi” ve “Üye Tanıtım Serisi” ile üyelerine fayda sağlamayı hedefliyor. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan video çalışmalarıyla, üyeler birbirlerini daha yakından tanıyor ve birlikte iş yapma fırsatları oluyor. Ayrıca eğitim ve seminer programlarıyla ücretsiz pek çok bilgiye sahip olunabiliyor.

Yeni Web Sitesi, Üye Tanıtım Kataloğu, PESİAD Kart, Mobil Uygulama ve Daha Fazlası…
Panemi sürecinde pek çok yeniliye imza atan A. Kadir Bayram başkanlığındaki PESİAD yönetimi; yeni web sitesini kullanıma açarak daha erişilebilir bir hâl aldı. Genç PESİAD ve PESİAD üyeleri derneğe dair tüm bilgilere https://www.pesiad.org.tr/ üzerinden erişebiliyor.
Üye tanıtım kataloğu ile geleneksel iletişim araçlarını ihmal etmediğini de gösteren PESİAD, katalog sayesinde üyeleri hakkında detaylı bilgileri meraklıların beğenisine sunuyor.
PESİAD Kart ile avantajlı indirim fırsatlarını Pendikliler’in hizmetine sunan PESİAD, üyelerini de bu faydalı projeye dahil ediyor.
Mobil uygulama ve dijitalleşme çalışmalarıyla anlık bilgi paylaşımında bulunabilen PESİAD yönetimi, gelecek yıllarda daha da faydalı projelere imza atacığını şimdiden gösteriyor.
PESİAD yenilenen dernek binasıyla üyelerine ve Pendikliler’e katkı sunmayı hedefliyor.