PESİAD Dijital Projelerine Hız Verdi

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) koronavirüs pandemisinin başladığı ilk günden bu yana birçok projeye imza attı. Pandemi tedbirleri kapsamında yüz yüze yapılamayan etkinlikler de böylece dijital ortama taşınmış oldu.
Bu etkinlik ve projelerden bazıları; Dijital Seminer Serisi, Üye Tanıtım Serisi, Çevrimiçi Yönetim Kurulu Toplantıları ve sosyal medya ile web site güncellemeleri oldu.

PESİAD, A. Kadir Bayram başkanlığında koronavirüs sürecinde de üyelerine ulaşmayı başardı.
2005 yılından bugüne yaklaşık 200 üyesi ile Pendik ilçesinin en büyük sivil toplum kuruluşlarının başında gelen PESİAD, gerek sosyal faaliyetleri gerekse ekonomik çalışmalara kattığı değerle biliniyor.

Pandemiden önce üyelerine yönelik seminer, yurtiçi ve yurtdışı geziler, sunumlar gerçekleştiren PESİAD, aynı zamanda gençlere yönelik projeleri ile de adından söz ettirmeyi başardı.
“Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” proje yarışmasıyla gençleri bilim ve teknolojiye teşvik eden Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği, Kaymakamlık, Belediye ve Milli Eğitim ile koordineli projelere imza attı.

Pandemi tedbirleri kapsamında faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kalan dernek, yine de bu süreçte projelerini internet ortamında devam ettirdi.
“Dijital Seminer Serisi” , “Üye Tanıtım Serisi” , “Web Site ve Sosyal Medya Entegrasyonu” devam eden projelerin sadece birkaçı…

Dijital Seminer Serisi
PESİAD bu proje ile bilirkişilerin bilgi ve birikimlerini üyelerine aktarmayı hedefliyor. Pek çok konuda merak edilenlerin cevap bulduğu bu proje ile üyeler istedikleri her an dijital seminerleri izleyebiliyor.

İlk olarak “İşçi ve İşveren Arasındaki Alacak İstemleri”​ konusunu ele alan PESİAD, Avukat Yunus Emre ÖZBEK ile bu semineri gerçekleştirdi.
İkinci seminerin konusu “Genel Hatları İle Arabuluculuk Sistemi” oldu. PESİAD ikinci semiri Avukat Nuri Tüzek ile gerçekleştirdi.
Üçüncü seminerin konusu “Vergisel Avantaj Sağlayan Hususlar” oldu. PESİAD üçüncü semineri Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi Murat Öztürk ve Mali Müşavir Ahmet Aydın ile gerçekleştirdi.
Dördüncü seminer de “E-Ticaret” konusuyla geçtiğimiz günlerde Ideasoft İş Ortakları Müdürü Eray Şentürk ile gerçekleştirildi.

Dijital seminer serisinin tüm bölümlerini PESİAD’ın sosyal medya hesaplarından ve Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Üye Tanıtım Serisi
Bu projeyle üyelerin birbirini yakından tanımasını hedefleyen PESİAD, bu vesileyle üyeler arası çapraz ticareti de artırmayı hedefliyor.

Üye tanıtım serisinin ilk konuğu İpekler Elektrik&Enerji – Şahin İpek olurken, ikinci konuğu Özer Elektrik – Serkan Özer, üçüncü konuğu Genç PESİAD üyesi Gürbüz Mühendislik – İsmail Gürbüz, dördüncü konuğu Alpi Diş Hastaneleri – Murat Şahin, beşinci konuğu Genç PESİAD üyesi Şallılar Kağıt – Cüneyt Şallı, altıncı konuğu Siltaş Yapı – Murat Özdemir, yedinci konuğu Mimar Arif Çakır, sekizinci konuğu Erdem İnşaat&Mühendislik – Abdurrahman Salih Baltacı, dokuzuncu konuğu Yıldızlar Mobilya Sarayı – Volkan Aksu, onuncu konuğu Genç PESİAD üyesi Biosav İlaç – Faruk Küfrevi oldu.

Üye tanıtım serisinin tüm bölümlerini PESİAD’ın sosyal medya hesaplarından ve Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Yeni Web Site Yayında
PESİAD web sitesini yenilerek, yeni mobil aplikasyonu da etkinleştirdi. Yeni web sitesini ve yeni mobil aplikasyonunu duyuran PESİAD, bu sayede üyelerine daha faydalı olmayı planlıyor.
Web sitenin içeriğinde; üye firmaların lokasyonlarından iş başvuru formuna, çapraz ticareti kolaylaştıran menülerden üyelik formuna kadar pek çok alt başlık bulunuyor.

PESİAD’ın web sitesini www.pesiad.org.tr​ bağlantısından ziyaret edebilirsiniz.


Olağan Genel Kurul Yapıldı
Bu süreçte bir de genel kurul yapan PESİAD, Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Bayram’ın yeniden göreve seçilmesiyle yoluna hız kesmeden devam ediyor.


Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) bu projelerine devam ederken, üyelerinin istek ve önerilerini de dinlemeye devam ediyor.

  • bilgi@pesiad.org.tr
  • 0216 491 72 21
  • 0216 491 72 28
  • Batı Mahallesi Geziboyu Caddesi No: 70 Pendik / İstanbul

Samet Övüç – Pendikli TV