PESİAD Ana Sınıflarını Tefriş Etti

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) yönetim kurulu üyeleri, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’nın çağrısı üzerine harekete geçti ve Pendik’e 26 yeni ana sınıfı kazandırdı.
Ana sınıflarını temsilen Ahmet Yesevi İlkokulu’nda açılış programı tertiplendi.

PESİAD, Pendik’teki 26 ana sınıfına katkı sunarak minik öğrencileri sevindirdi. Çamçeşme Mahallesi’nde bulunan Ahmet Yesevi İlkokulu’nda 26 ana sınıfını temsilen bir açılış programı tertiplendi. Açılış programına Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, PESiAD Başkanı A. Kadir Bayram, PESİAD üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram Pendikli TV’ye verdiği röportajda, “Kıymetli bağışçılarımızın katılımlarıyla PESİAD olarak üstlendiğimiz 26 ana sınıfı tefriş projemizi tamamladık. Bugün açılışımızı da gerçekleştirmiş olduk. Yeni ana sınıflarımızın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise, “Bu proje güzel bir başlangıç projesi oldu. Pendik’teki iş insanlarımızın da katkısıyla daha kapsamlı pek çok proje yapmak için çaba sarf ediyoruz. Bu projeye emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, PESİAD üyelerine teşekkür ederek, “Spontane gelişen bir hadisenin ardından güzel bir proje ortaya çıktı ve Pendik’teki ana sınıflarımızı yenilemiş oldu. Ben Pendikliler’i çok sevdim ve onlara güveniyorum. Daha güzel projelerle, fırsat eşitliği noktasında çocuklarımıza daha büyük katkıları hep birlikte sunabiliriz.” dedi.

Nisan ayı başında protokol imzalanmıştı.
PESİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Bayram, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’yı ziyaret ederek Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katılımıyla, Pendik’e kazandırılacak 1 Milyon Türk Lirası bedelli 26 ana sınıfı için protokol imzalamıştı.

Pendikli TV ailesi olarak; bu projeye imza atan paydaşlara teşekkür ediyor, çocuklarımıza eğitim süreçlerinde başarılar diliyoruz.

Samet Övüç – Pendikli TV