PESEM ile Pendik Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Başladı

Pendik Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (PESEM) ile Pendik Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi Pendik Sahil Meydanı’nda başladı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin “PESEM’i yeteneği olan insanların desteklenmesi için kurduk. Bu noktada elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. “diyerek tüm sanatseverleri sergiye davet etti.

Pendik Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (PESEM) ile Pendik Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve Pendik Sahil’de 9 Haziran’a kadar sürecek sergide takı tasarımından aşçılığa, ahşap boyamadan çini sanatına her gün farklı branşlarda üretilmiş eserler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Serginin açılış töreni Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turan Genç, Cumhuriyet Savcıları ve Pendiklilerin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğin açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin “Halk eğitim müdürlüğümüz ile güzel bir işbirliğimiz var. Vatandaşların da sanatsal çalışmalarımıza taleplerini görünce yapılan çalışmaların ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. PESEM’i yeteneği olan insanların desteklenmesi için kurduk. Bu noktada elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. “diyerek tüm sanatseverleri sergiye davet etti.

Geri dönüşümden yapılan araba büyük ilgi gördü
Sergi açılışı sonrası Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız ve diğer katılımcılarla birlikte eserleri yakından inceledi. Kursiyerlerin yıl boyunca emek verdiği çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Müzik dinletisi eşliğinde gerçekleşen sergide en dikkat çeken eser Pendik Belediyesi Engelsiz yaşam merkezi Engelsiz Atölye öğrencilerinin yaptığı araba oldu. Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan araba ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

Pendik Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (PESEM) ile Pendik Halk Eğitim Merkezi yıl Sonu sergisi başladı. Pendik Sahil’de 9 Haziran’a kadar sürecek sergide takı tasarımından aşçılığa, ahşap boyamadan çini sanatına her gün farklı branşlarda üretilmiş eserler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Müzik dinletisi eşliğinde gerçekleşecek sergide meraklılarına kurulacak atölyelerde mini ders de verilecek.