Son Dakika

Pendik’teki İski Derelerinden Su Yerine Çöp Akıyor

Ocak 5th, 2021 | by Samet Övüç
Pendik’teki İski Derelerinden Su Yerine Çöp Akıyor
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik İlçesi’nin belki de en bariz sorunlarından biri olan, dere yataklarından gelen pis kokular, gelmeye devam ediyorlar. Pis kokuların en bariz sebepleri çöpler ve bu çöplerin temizlenmemesi…
Öyle ki; son olarak, İBB’ye bağlı İski’nin sorumluluğunda bulunan Çamçeşme Mahallesi’ndeki dereden, Pendik Belediyesi ekipleri 1 kamyon çöp çıkardılar.

Özellikle yaz aylarında pis kokusunu hissettiren Pendik’teki dereler, sonbahar ve kış aylarında da esen rüzgarlarla da çevreye pis koku yaymaya devam ediyorlar.
Bilinçsiz vatandaşların dere yataklarını pisletmesi, bu alanları adeta bir çöplük hâline getiriyor. Oluşan kötü görüntüden ve kokudan rahatsız olan duyarlı vatandaşlar, İSKİ’ye durumu aktarsalar da şimdiye kadar bir geri dönüş alamamaktan şikayetçiler. Bu durum da, olası bir yağmurun ardından oluşacak sel ve taşkın afetlerine davetiye çıkarma niteliği taşıyor.

Pendik Belediyesi müdahale etti.
İSKİ’ye yapılan talepleri karşılıksız kalan vatandaşlar, çözümü Pendik Belediyesi’nde buldular. Gelen talepler üzerine, bölge olarak da oldukça önemli bir konumda olan dere yoluna Pendik Belediyesi ekipleri müdahale etti. Bölge olarak, yapımı aylardır duraklatılan Esenyalı – Kavakpınar (Sabiha Gökçen Havalimanı) yan yol bağlantı projesinin de içerisinde bulunan derede, tam bir kamyon çöp çıkartıldı. Adı geçen proje ile yer altına alınması planlanan dere yolu (kanalı) atıl bir vaziyette kalmışken, Pendik Belediye ekiplerinin müdahalesiyle derenin temizlenmesi ve sineklerden arındırılması vatandaşlardan takdir topladı.

Daha önce okurlarımız tarafından, Pendikli TV’ye gelen bir çok talebi de İSKİ’ye iletmemize rağmen herhangi bir çözüm üretilememiş, aksine sorunlar artmaya devam etmişti. İşte o sorunlardan bazıları…

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\\\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.