Pendik’te Sokağa Terk Edilen Hayvanlar İçin Yürüdüler

Pendikli çocuklar 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde “Satın Alma, Sahiplen” “Onlar İçin Bir Tas Su, Bir Kap Yemek” gibi dövizlerle anlamlı bir yürüyüş yaptı. Son dönemlerde hayvanlara artan şiddetin de dile getirildiği yürüyüşteki çocuklara Pendikliler alkışlarıyla destek verdi.

Pendik Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Gazipaşa Meydanı’nda bir dizi etkinlik düzenledi. Özellikle çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla düzenlenen etkinliklerin en anlamlısını Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu öğrencileri gerçekleştirdi. Okulda eğitim gören 50 öğrenci, ellerinde “Satın Alma, Sahiplen”, “Onlar İçin Bir Tas Su, Bir Kap Yemek” ve “Hayvanlara Şiddete Hayır” gibi yazılı dövizlerle okullarından Gazipaşa Meydanı’na kadar yürüdü. Son dönemlerde hayvanlara artan şiddetin de dile getirildiği yürüyüşteki çocuklara Pendikliler alkışlarla destek verdi.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılandı

Etkinlikler kapsamında Gazipaşa Meydanı’nda “Vefalı Hayvanlar” temalı sergi düzenlendi. Sergide, sahiplerine bağlılığını gösteren dünyanın farklı yerlerinde yaşamış kedi ve köpeklerin hikayeleri fotoğraflarıyla birlikte sergilendi. Alana gelen çocuklara kedi ve köpek figürlü balonlar ve hayvan-çevre temalı boyama kitabı hediye edildi. Bunların yanı sıra her yıl olduğu gibi sahipli hayvanlara ücretsiz aşı yapıldı, kuru mama dağıtıldı.