Son Dakika

Pendik’te “Sağlığımız İçin Hepimiz İçin” Denetimleri Devam Ediyor

Eylül 5th, 2020 | by Samet Övüç
Pendik’te “Sağlığımız İçin Hepimiz İçin” Denetimleri Devam Ediyor
SAĞLIK
0
Abone Ol

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, İçişleri Bakanlığı’nca gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge kapsamında, Güllübağlar Mahallesi’nde denetim gerçekleştirdi.


Temizlik, maske ve mesafe kurallarının koronavirüs ile mücadele açısından hayatın her alanında uyulmasının önemine binaen “Sağlığımız İçin Hepimiz İçin” mottosuyla yapılan denetime Kaymakam Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Hakkı Aysan, kurum müdürleri, Güllübağlar Mahalle Muhtarı Fehmi Koç katıldı.


Kaymakam Kaya; ilçemiz dahilinde 41 ekip ve 135 personel ile gece 24.00’a kadar alışveriş merkezi, pazar yeri, kahvehane, kıraathane, konaklama tesisleri, hamam, yüzme havuzları, internet kafe gibi sosyal hayatın yoğun olduğu yerlerde denetimlerin yapılacağını ifade etti. Ayrıca, 10 ağustostan beri ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı, ilçe sağlık müdürlüğü ve vefa sosyal destek birimlerimiz ile 10.280 pozitif ve temaslı kişiyi evlerinde ziyaret ve 55.556 kişiye telefon ile evde izolasyonda kalmaları konusunda uyarılarda bulunulduğununu aktardı.

Denetim faaliyetlerinin aralıksız devam edeceği açıklamasında bulunan Kaymakam Kaya; maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları konusunda Pendikliler’e ricada bulunurken, sağlıklı ve huzur dolu günler geçirmelerini temenni etti.
Kaymakam Kaya, “Cezalardan değil sağlığımızdan endişe etmeliyiz” çağrısında bulunarak ve ilçemiz sakinlerine teşekkür etti.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.